Zwiedzanie Hammamet- najstarszego kurortu w Tunezji. Pogoda, zabytki i ciekawostki.

Gdy ktoś wam powie, że zwiedził w Tunezji miasto jaśminu, to bądźcie pewni, że chodziło mu o Hammamet. To niezwykle urocze miasto, położone nad samym morzem, z pięknymi plażami, wieloma zabytkowymi budowlami, wręcz tonie we wspomnianych już drzewach jaśminowych. Ciężko nawet sobie wyobrazić ten krajobraz, gdy wszystkie z nich kwitną i nieziemsko pachną. Choćby dla tych widoków i aromatycznych woni, warto odwiedzić to piękne miasto.

Zwiedzanie Hammamet.

W Hammamet na szczególne zainteresowanie zasługuje całe stare miasto, ze wspaniałą VII- wieczną wieżą w samym centrum. Rozciąga się z niej wspaniały widok na całą okolicę, więc warto skusić się i wspiąć na sam szczyt. Zabytkowa Medyna z wieloma ciekawymi architektonicznie kamieniczkami, tworzy niepowtarzalny klimat w mieście. W nowszej części miasta jest również bardzo ciekawie, warto wstąpić na przykład do międzynarodowego Centrum Kultury, które powstało w czasach międzywojennych. Hammamet to nie tylko zabytkowe, stare miasto, ale również jego nowsza część z wieloma ekskluzywnymi hotelami, restauracjami i polami golfowymi. Jednym słowem wszystko czego turysta oczekuje od swoich wakacji.

Pogoda w Hammamet.

Hammamet znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego, który sprawia, że przez cały niemal rok są tam wysokie temperatury. Oczywiście najcieplejsze są miesiące letnie, a w lipcu i sierpniu panują tam straszne upały. Wiatr, który wieje od morza delikatnie je niweluje, więc jakoś można je znieść. Jednak dla większości europejczyków są one za wysokie i dlatego najlepiej jechać tam wiosną lub wczesną jesienią.