Kabis to miejscowość, która słynie z pięknych plaż i niezwykłych krajobrazów. Warto zwiedzić okoliczne zabytki i wspaniałą oazę.

Tunezja to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Najbardziej atrakcyjne turystycznie są regiony na wybrzeżu, choć również piękna jest Tunezja środkowa a także zachwycająca Sahara. Praktycznie której miejscowości byśmy nie wybrali na urlop, to będziemy zadowoleni. Jedną z nich jest miejscowość Kabis. Wszystkich zachwyci swoimi plażami i niezwykłymi krajobrazami. Warto zatrzymać się tam na dłużej i zasmakować w atmosferze tego miejsca i poznać jego malownicze zakątki.

Kabis – plaże i krajobrazy.

Kabis jest położone w południowo wschodniej części Tunezji i ze względu na swoje specyficzne położenie, posiada jedne z najpiękniejszych krajobrazów. Nawet gdy zobaczymy to na własne oczy, to trudno nam będzie uwierzyć, że na tak niewielkim obszarze znajduje się zarówno wybrzeże, piękne plaże, niesamowite góry i piaski pustyni z oazą, która zachwyci swoją bujną roślinnością i ciekawymi okazami zwierząt. Co też niezwykle ciekawe, oaza ta jest wpisana listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kabis jest to bardzo stara miejscowość portowa, która słynie ze wspaniałych, piaszczystych plaż, a za najpiękniejszą uważa się tę o nazwie Lemawa.

Kabis – zabytki.

Kabis to nie tylko wspaniała oaza, plaże, góry i krajobrazy, to także niezwykłe zabytki. Jednym z najsłynniejszych jest z całą pewnością meczet z XVI  wieku, a także stary targ, na którym niegdyś sprzedawano niewolników. Zabytkowa Zawija Sidi Boulbaba a także Muzeum Sztuki i Tradycji, to kolejne miejsca warte zobaczenia. Spacerujmy także kolorowymi ulicami, odwiedźmy miejscowy targ i delektujmy się egzotyką tego niezwykłego miejsca.