Kairuan to święte miasto islamu, zatem bardzo ważne miejsce dla wszystkich muzułmanów. Jest to bardzo stare miasto arabskie, które przez wieki kilkakrotnie było burzone, jednak wciąż je odbudowywano i powiększano. Choć obecnie to nadal głównie najważniejsze z miejsc dla wyznawców islamu, to jednak również dość prężnie rozwijające się miasto przemysłowe. Zatem obok wspaniałych świątyń znajdziemy tam również liczne zakłady przemysłowe, dzięki którym mieszkańcy mogą żyć na dość wysokim poziomie jak na te okolice. Przemysł to jednak nie jedyne źródło utrzymania okolicznych mieszkańców, gdyż znajdziemy tam również bardzo dobre zaplecze turystyczne.

Święte miasto islamu – ciekawe miejsca.

Kairuan to pierwsze miasto w Tunezji, w którym w dawnych czasach zapoczątkowano islam. I choć wówczas w mieście znajdował się tylko jeden meczet, to od początku było to dla wyznawców miejsce szczególne. Dziś meczetów jest ponad setka, zatem jest co podziwiać i gdzie odprawiać modły. Część budowli jest nawet wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, choć trzeba zawsze przy zwiedzaniu pamiętać o tym, że dla muzułmanów są to miejsca święte. Oprócz licznych meczetów znajdziemy tam również wspaniałe mury obronne i muzeum dywanów, które również wielu zapewne zaciekawi.

Przydatne informacje.

Zwiedzając Kairuan pamiętajmy o tym, że jest to miejsce szczególne dla wyznawców islamu. Choć Tunezja to dość tolerancyjny kraj w porównaniu z innymi gdzie wyznaje się islam, to jednak w tym mieście obowiązują pewne zasady. Po pierwsze strój musi być odpowiedni, bez zbytniego odkrywania ciała, po drugie do meczetów mogą wejść jedynie wyznawcy islamu. Możemy je jednak zwiedzać do woli z zewnątrz i tu też pamiętajmy o odpowiednim zachowaniu i uszanowaniu obcej religii.