Opis twierdzy morskiej- Kartaginy. Historia i pogoda w tym pięknym miejscu.

Kartagina to starożytne miasto, które w czasach swojej świetności było bardzo ważnym ośrodkiem handlowym i politycznym. Jednak od momentu gdy wdała się w szereg wojen z Rzymem, to choć dzielnie się walczyła, to jednak została w wyniku 3 wojen punickich praktycznie doszczętnie zniszczona. Szybko jej mieszkańcy przenieśli się w inne regiony i miasto całkowicie opustoszało.

Kartagina dawniej i dziś.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Kartagina w III w. n. e. była prawdziwą potęgą. Był to zarówno ważny ośrodek polityczny ówczesnych władz, jak również ośrodek handlowy. Ze względu na swoje strategiczne położenie, twierdza morska była punktem spornym pomiędzy Kartagińczykami i Rzymianami. Mimo swojej wielkiej potęgi, w wyniku licznych walk została zniszczona. Dziś pozostały jedynie ruiny, w których możemy dopatrywać się tej wspomnianej świetności. Dzisiejsza Kartagina to tak naprawdę przedmieścia Tunisu, które są jednym z najbardziej ekskluzywnych i chronionych miejsc w Tunezji, gdyż właśnie tam znajduje się pałac prezydencki.

Kartagina – pogoda.

Kartagina znajduje się w strefie klimatu podzwrotnikowego. Lata zatem są tam bardzo gorące i suche, a zimy łagodne i z obfitymi opadami deszczu. Temperatury powietrza w najcieplejszych miesiącach wynoszą około 34° C a temperatura wody wynosi około 25° C. W najzimniejszych miesiącach temperatura powietrza wynosi około 17° C w dzień i 6° C w nocy. Temperatura wody wynosi wówczas około 14° C.