Grecja – jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw. Wybierają go młodzi, wybierają i nieco starsi. Ciepła, a niekiedy wręcz gorąca pora letnia, jak i nieco chłodniejsza ale wciąż przyjemna pod względem temperaturowym jesień to doskonałe warunki pogodowe zarówno dla pieszych wycieczek, jak i słodkiego lenistwa na plaży. Liczne kafejki w małych miasteczkach, uśmiechnięci rybacy w portach, a przede wszystkim szereg atrakcji dla spragnionych starożytności turystów.

Co więc zrobić by cieszyć się wszystkim tym co ma nam do zaoferowania Grecja? Do wyboru mamy zakup wycieczki w biurze podróży lub wyjazd na przysłowiową własną rękę.

Czym do Grecji?

Jedyna kwestia wymagająca szerszej analizy to środek transportu do docelowego miejsca w Grecji czy chociażby do samego państwa. Decydując się na wczasy zakupione w biurze podróży, standardową opcją zdaje się być przelot samolotem. Koszt biletu zostaje wliczony w cenę wyjazdu, a nam pozostaje wybrać najdogodniejsze miejsce wylotu z kraju. Biura podróży dysponują także opcją rezerwacji wyjazdu zagranicznego bez transportu. W takim przypadku sami jesteśmy zobowiązani dotrzeć pod wskazany adres. Rozwiązanie to jest tożsame z decyzją o samodzielnej organizacji wyjazdu zagranicznego.

Czym więc udać się w taką podróż? Bez wątpienia może to być przejazd autokarem lub też samochodem. Wszyscy lubujący się w dalekich rowerowych wyprawach maja do dyspozycji także ten środek transportu. W każdym z tych trzech przypadków, jeśli docelowym miejscem naszego urlopu będzie jedna z greckich wysp – prócz wspomnianych form transportu pozostaje jeszcze pamiętać o konieczności skorzystania z przeprawy promem przez wody morskie. Mając więc na względzie długość trasy, jak i koszty z nią związane śmiało można stwierdzić, iż najwygodniejszą formą, a przy tym najtańszą i najszybszą jest samolot.