Tak naprawdę wybór miejsca, w którym spędzimy urlop wakacyjny jest różny w zależności od naszych upodobań, a niekiedy i przypływu chwili, czy wręcz zbiegu okoliczności, dzięki któremu udało nam się trafić na ogromną promocję w pobliskim biurze podróży. Są jednak i tacy, dla których priorytetem jest własne upodobanie co do kierunku najbliższych wyjazdów i nie ma tu znaczenia ani cena ani chociażby sposób dotarcia do docelowego miejsca. Ważny jest sam kierunek. Obierzmy więc kurs na jedno z Europejskich państw jakim jest Grecja i sprawdźmy, kiedy warto udać się tam na wczasy.

Wpływ klimatu na ogólne warunki wakacyjne w Grecji.

Jak się okazuje, turystów w Grecji nie brakuje w trakcie całego roku. Odwiedzają oni ten kraj zarówno latem, jak i zimą, a także w okresie wiosny, czy jesieni. I choć pory roku są możliwe do wyróżnienia, to warunki panujące np. podczas greckiej zimy są nieporównywalne z tymi, które wręcz doskwierają nam w Polsce w okresie od grudnia do lutego. Bywa i tak, że turyści, którzy pojawiają się w Grecji w okresie jesienno-zimowym twierdzą, że panują tu idealne, jak na lato warunki pogodowe. Ponieważ opinie odwiedzających ten kraj są podzielone, to tym samym Grecja może cieszyć się napływem turystów przez cały rok.

Jeśli bowiem cenimy sobie umiarkowane temperatury powietrza na poziomie nie przekraczającym 20 stopni Celsjusza, temperatura wody nie gra dla nas roli, a niewielkie opady co kilka dni nie są w stanie nas przestraszyć, to warto byśmy zdecydowali się na wczasy w Grecji na przełomie kwietnia i maja lub też na przełomie września i października. To także dobry czas na wędrówki po starożytnych zabytkach i zwiedzanie okolicznych wiosek i miast.

Z kolei jeśli cenimy sobie możliwość wygrzewania się na plaży, istotną rolę odgrywa w naszym przypadku wysoka temperatura wody pozwalająca na częste kąpiele, jak i znacząca ilość godzin nasłonecznienia w ciągu dnia, a przy tym wszystkim znikoma ilość opadów, to bezwarunkowo powinniśmy udać się na wczasy do Grecji między początkiem czerwca, a końcem sierpnia. Okres ten to doskonały czas dla turystów określanych mianem plażowiczów.

Cóż więc z okresem typowo zimowym, kiedy temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie 15 stopni Celsjusza i na słońce liczyć możemy jedynie w ciągu trzech godzin podczas całej doby? Otóż mając na uwadze fakt, iż w tym samym czasie m.in. w Polsce panuje surowa i deszczowo-śnieżna zima, wielu z nas decyduje się na greckie warunki pogodowe, które w takim porównaniu zdają się przypominać polską wiosnę.