Z all inclusive do Grecji

Wiele jest opcji czasowych, jeśli chodzi o wakacje. Dotyczy to nie tylko długości pobytu w Grecji, ale też czasu, jaki zostanie nam na przygotowanie się do wyjazdu. Zacznijmy najpierw od opcji najprostszej, w której zaklepujemy sobie miejsca na kilka tygodni czy nawet kilka miesięcy przed wyjazdem. Zazwyczaj interesują nas wtedy wczasy w opcji All Inclusive, co praktycznie oznacza, że nie musimy martwić się dodatkowymi kosztami.

Zanim jednak podpiszemy umowę to koniecznie musimy sprawdzić wszystkie jej szczegóły. Zazwyczaj niezadowolenie z takiej formy wypoczynku bierze się nie z umyślnego ukrywania przez biuro podróży mniej interesujących aspektów umowy, choć i umowy niezgodne z przepisami się zdarzają. Zdecydowanie częściej to my nie wykazujemy wystarczającej czujności, nie dopytamy o jakiś szczegół.

Grecja jest piękna …

Czy last minute do Grecji to dobry pomysł?

Często jednak z różnych powodów, w tym także wysokich cen wycieczek, All Inclusive wolimy wybierać wśród ofert last minute:

  • Są tańsze od ofert All Inclusive rezerwowanych wcześniej.
  • Zostawiają nam zdecydowanie mniej czasu na przygotowanie do wyjazdu- zazwyczaj od tygodnia do miesiąca. 
  • W ofertach last minute często pomijane są niektóre opłaty, a my, zaaferowani zbliżającym się terminem, zapominamy się upewnić.
  • Często są to wyloty organizowane z tanimi liniami lotniczymi, co do których część z nas żywi – nieuzasadnioną zresztą – niechęć.

Last Second do Grecji – logistyczne ryzyko

Jednak oferty last minute to nie wszystko. Możemy także wykupić wycieczkę na „za chwilę”, czyli mniej niż tydzień. To spore wyzwanie logistyczne, żeby się do niej przygotować, a ryzyko, że z czymś nie zdążymy- jeszcze większe niż w przypadku last minute. Nie ulega jednak wątpliwości, że niska cena kusi, i to bardzo.

Oczywiście i wśród ofert last minute i last second zdarzają się takie w opcji All Inclusive, ale zazwyczaj wybierając tańsze opcje nie decydujemy się na nie.

Upewnijmy się, że wybierając umowę last minute albo last second:

  • Podpisujemy umowę z wiarygodnym biurem podróży.
  • Jesteśmy przygotowani do podróży od strony formalnej (paszporty, wizy, formalności w miejscu pracy, załatwione inne sprawy urzędowe).
  • Mamy fizyczną możliwość przygotowania się do wyjazdu.
  • Umowa, która podpisaliśmy jest ważna i zgodna z przepisami.
  • Umowa wyszczególnia dokładnie wszystkie wliczone opłaty, a my jesteśmy finansowo przygotowani na pozostałe.
  • Możemy potwierdzić rezerwacji w hotelu docelowym, i tam też upewnić się do do warunków opisanych w umowie.

Radość z wycieczki może być ogromna, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że nie pominiemy żadnego szczegółu. Wbrew pozorom wybór ofert last minute, czy last second wcale nie kończy problemów z wakacjami, a niekiedy wręcz przeciwnie- kiedy podpiszemy umowę nie będąc do tego przygotowani.