Zwiedzanie Grecji

Grecja to raj dla turystów – przepiękne widoki, wzgórza porośnięte gajami oliwnymi, wiele zabytków i obiektów turystycznych, możliwość rekreacji – wszystko to powoduje, że zwiedzanie Grecji to fascynująca przygoda. Oprócz wycieczek obligatoryjnych można zdecydować się też na wycieczko fakultatywne.

Jakie wycieczki fakultatywne warto wybrać?

Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Knossos

Będąc na Kresie, nie sposób pominąć w planie zwiedzania Grecji wspaniałego Knossos. Znajduje się tam zrekonstruowany pałac legendarnego Minosa. Są tam też takie atrakcje, jak wille minojskie, pałacWielkiego Kapłana, ogromna Willa Królewska i DrogaKrólewska, uważana za najstarszą na świecie. Nie lada gratką jest wizyta w Muzeum Historycznym z zabytkami kultury minojskiej.

Saloniki

Saloniki, drugie pod względem wielkości miasto Grecji, pełne jest zabytków greckich, bizantyjskich i osmańskich. Zwiedzanie Grecji bez uwzględnienia Salonik na pewno jest o wiele uboższe. Stare Miasto, biegnące wzdłuż niego starożytne mury obronne, Biała WieżaAkropol salonicki, Zatoka Salonicka, MuzeumArcheologiczne i bazylika św. Demetriusza to tylko niektóre punkty programu wycieczek fakultatywnych do Salonik.

Wąwóz Samaria

Jesteś typowym piechurem? Uwielbiasz piesze wyprawy? W takim razie wycieczka w okolice Wąwozu Samaria to coś dla Ciebie! 
Jest to najdłuższy wąwóz w Europie. Wyprawa rozpoczyna się z miejscowości Xyloskolo. Nie jest to łatwa trasa, ponieważ do jej pokonania potrzeba nawet sześciu godzin, ale widoki są niezapomniane. Na niektórych odcinkach różnica między poziomami wynosi nawet 1000 metrów.

Góra Athos

Rejs rozpoczyna się w miejscowości Ormos Panagias. W trakcie malowniczego rejsu na Górę Athos można zobaczyć „republikę mnichów”, która stanowi autonomiczną enklawę. Znajdują się tam zabytkowe monastyry, które utrzymały się w tak dobrym stanie, że po dziś dzień zamieszkiwane są przez mnichów. W mnisiej republice znajduje się dwadzieścia klasztorów. Niestety kobiety nie maja prawa wstępu na teren republiki mnichów. W trakcie wycieczki odwiedza się niewielką rybacką osadę Ouranopolis, gdzie można skosztować, jak smakuje tradycyjna grecka kuchnia.

Inne wycieczki fakultatywne w Grecji

Zwiedzanie Grecji można poszerzyć jeszcze o takie wycieczki fakultatywne, jak wyprawa do Klasztoru-MeteorówToroneos, VerginaSpinalongi czy Chalkidiki. Poza tym w ramach wycieczek fakultatywnych organizuje się też specjalne zwiedzanie miasta, np. odpowiednio rozplanowane zwiedzanie Aten czy oferty takie jak „Rhodos by Night”.