Jaka jest pogoda w kwietniu w Grecji? To już prawdziwa wiosna. Oczywiście są różnice temperatur w zależności od regionu, ale o tym w tym poniżej …

Kwiecień w Grecji to już prawdziwa wiosna. Oczywiście są różnice temperatur w zależności od regionu, w rejonach górskich jest trochę chłodniej, a na wyspach najcieplej. Średnie temperatury w kwietniu na południu wynoszą około 22’ C w dzień i około 15’ C w nocy. Temperatura wody wynosi około 18’ C, zatem nie wszyscy skuszą się jeszcze na kąpiele. Jednak oprócz plażowania i uprawiania sportów wodnych, w Grecji jest wiele innych atrakcji, które można z powodzeniem wykorzystać w chłodniejsze dni.

Pogoda w kwietniu w Grecji

Kwiecień w Grecji jawi się jako dość ciepły i sprzyjający aktywności turystycznej miesiąc. Temperatury powietrza w kwietniu na obszarze Grecji wahają się w granicach 12 st.C -19 st.C. Można więc już pomału odwiedzać plaże greckie i cieszyć się z atrakcyjnych widoków, budzącej się do życia przyrody. Panująca wówczas temperatura wody waha się w granicach 17 st. C – 18 st. C.

Dużo cieplej zaczyna robić się pod koniec kwietnia, kiedy to temperatura powietrza wzrasta i osiąga granice między 20 st. C – 22 st. C, zaś temperatura wody sięga wówczas blisko 19 st. C. Omawiając kwiecień w Grecji, należy też podkreślić, że to właśnie wtedy rozpoczyna się najlepszy okres na wyjazd do Grecji. Trwa on od kwietnia do czerwca.

Co robić w Grecji w kwietniu?

Choć temperatury nie są jeszcze najwyższe to idealnie nadają się do spacerów i zwiedzania tego niezwykle pięknego kraju. A jest co podziwiać i zwiedzać. Oczywiście w ciągu jednego urlopu nie sposób zobaczyć wszystkich ciekawych miejsc, jednak poniżej wypiszemy najciekawsze miejscowości, które posiadają dużo zabytków, ciekawą historię i niezwykłe miejsca:

  • Ateny
  • Korfu
  • Kos
  • Santorini
  • Rodos
  • Kreta.

Gdzie najlepiej spędzić kwiecień w Grecji?

Na wczasy w Grecji w kwietniu, najlepiej udać się na Kretę.

Kreta jest domem dla jednych z najpiękniejszych greckich plaż, a pływanie jest dozwolone praktycznie wszędzie. Chania to bez wątpienia część Krety z najładniejszymi plażami. Na tym video obejrzysz 5 najważniejszych rzeczy do zrobienia na Krecie.

Jest to jedna z najpiękniejszych, największych a przy tym najbardziej znanych greckich wysp. Jej główna wizytówka to piękne plaże oraz fakt, że sezon letni rozpoczyna się tam już w marcu… Największą atrakcją tego miejsca jest zaś malowniczy wąwóz Samaria. Znajduje się on na obszarze Gór Białych, które swoją nazwę zawdzięczają swoim białym wapiennym szczytom. Wyprawa nim to nie lada gratka, tym bardziej, że jest to najdłuższy wąwóz w Europie. Wstęp na obszar wąwozu jest płatny a cena za bilet dla osoby dorosłej wynosi ok. 5 euro. Dla lepszego bezpieczeństwa turystów, którzy tłumnie tam przybywają, organizowane są wycieczki turystyczne po wąwozie Samaria. Cała wyprawa rozpoczyna się mniej więcej na wysokości 1235 m. n.p.m. i ciągnie przez blisko 18 km w dół. Po drodze towarzyszą nam malownicze widoki oraz atrakcyjne ruiny osady Samaria czy też obiekt o nazwie strażnica św. Mikołaja. Miłośnicy pięknych widoków, z pewnością ucieszy fakt, że na trasie znajdują się liczne tarasy i punkty widokowe, dzięki którym lepiej zapoznajemy się z pięknem całej wyspy. Zanim jednak udamy się w naszą podróż, warto mieć na uwadze fakt, iż droga do i z wąwozu, jest dość trudna i bardzo kręta. Aby poradzić sobie z tym wyzwaniem, należy mieć ze sobą wygodne obuwie trekkingowe oraz butelkę na wodę – w trakcie podróży można zawsze zatrzymać się przy specjalnych stacjach wodnych, a jest ich około 6-ciu. Całkowity czas podróży to ok. 5-6 godzin.

Co ze sobą zabrać?

Jadąc do Grecji nie potrzebujemy w sumie zbyt wielu rzeczy, gdyż jest to kraj w którym bez problemu wszystko kupimy. Oczywiście zawsze warto zabrać ze sobą podstawowe leki, aby w razie potrzeby były zawsze pod ręką. Oprócz ubrań i podstawowych środków czystości nie potrzebujemy właściwie niczego więcej. Pamiętajmy zatem o dokumentach, kartach płatniczych i mapach. Warto zabrać je ze sobą z kraju i najlepiej zaznaczyć na nich miejsca które chcemy zobaczyć.