Luty w Egipcie – pogoda i temperatury.

Jakie są pogoda i temperatury w lutym w Egipcie? Co ze sobą zabrać na wczasy w lutym? Czy warto polecieć na wczasy do Egiptu w lutym?

Luty to idealny miesiąc na wczasy w Egipcie. Gorące słońce, piękne plaże i niesamowite zabytki to tylko niektóre z atrakcji tego niezwykłego kraju faraonów. Temperatury powietrza nie są tak męczące jak w porze letniej, zatem przyjemnie będzie zwiedzać ten kraj właśnie w lutym.

Pogoda i temperatury w lutym.

Luty w Egipcie przywita nas zapewne słoneczkiem, jednak jeżeli zawitamy na północ, to możliwy jest też deszcz. Im dalej na południe tym cieplej i bardziej sucho. Ogólnie klimat w Egipcie jest skrajnie suchy i są obszary gdzie nawet przez wiele lat nie pada deszcz. Dotyczy to jednak głównie terenów południowych- pustynnych. Temperatury powietrza w lutym wynoszą około22’ C w dzień i około 12’ C w nocy. Im dalej na południe tym goręcej i temperatury w dzień dochodzą nawet do 30’ C, a w nocy spadają nawet poniżej zera.

O czym należy pamiętać?

Jadąc do Egiptu w lutym należy pamiętać o dużych skokach temperatur. Nawet jeżeli w dzień jest gorąco, to noce w lutym mogą być nawet mroźne. Należy wziąć to pod uwagę przy pakowaniu wakacyjnej walizki. Pamiętajmy też, że Egipt to kraj muzułmański, gdzie nieprzychylnie się patrzy na osoby ubrane zbyt swobodnie, dotyczy to głównie kobiet.