Marzec w Egipcie – pogoda i temperatury.

Jakie są pogoda i temperatury w marcu w Egipcie? Co ze sobą zabrać na wczasy w marcu? Czy warto polecieć na wczasy do Egiptu w marcu?

Marzec w Egipcie przywita nas gorącym słońcem i suchym powietrzem. Temperatury nie są jednak jeszcze bardzo wysokie, zatem bez przeszkód można korzystać ze wszystkich atrakcji. Zatem zwiedzanie, nurkowanie, pływanie i poznawanie tego ciekawego kraju stoi przed nami otworem. Wystarczy tylko sprawdzić prognozę pogody, pakować wakacyjną walizkę i wyruszać na podbój tego muzułmańskiego państwa.

Pogoda w marcu.

Pogoda w Egipcie w marcu jest prawdziwe letnia. Temperatury powietrza wynoszą około 28’C w dzień i około 20’ C w nocy. O wiele wyższa temperatura jest na południu kraju, jednak tylko w dzień. W nocy można tam spodziewać się nawet przymrozków. Obojętnie w jaki region Egiptu się wybieramy, możemy mieć pewność, że w marcu nie będzie padać.

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim należy zabrać ze sobą środki, które ochronią nas przed słońcem, a także kapelusze, czapki itp. Koniecznie trzeba też zabrać ze sobą ciepłe ubrania, zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na południe tego kraju. Do tego podstawowe leki na poprawę flory bakteryjnej, na kłopoty żołądkowe i na przeziębienie.