W sierpniu w Marko panuje iście afrykańskie lato. Temperatury, które wówczas występują są najwyższymi z całego roku.

Gdy wybieramy się do Maroko w sierpniu, to z całą pewnością będziemy mieli okazję zobaczyć Afrykę w pełnej krasie. Maroko to przecież państwo leżące w północno zachodniej Afryce, gdzie w porze letniej panują prawdziwe upały. Zobaczymy na własne oczy, jak wyglądają miasta Maroko w pełni słońca i jak piękny jest tam też zachód słońca, zwłaszcza, gdy będziemy go oglądać na Saharze. Maroko to przedziwne miejsce na ziemi, gdzie dzika kultura afrykańska, styka się, na co dzień z kulturą Berberów i od wieków ze sobą współżyje. Choć dla nas Europejczyków ciężko między tymi dwoma kulturami znaleźć jakieś różnice, jednak, gdy zwiedzimy dzielnice zamieszkiwane przez Arabów i Berberów, to na własne oczy przekonamy jak mocno się różnią.

Pogoda w Maroko w sierpniu-, co warto wówczas zobaczyć?

W sierpniu w Marko panuje iście afrykańskie lato. Temperatury, które wówczas występują są najwyższymi z całego roku. Oczywiście w zależności, do jakiego regionu się wybierzemy, jednak generalnie temperatury są tam bardzo wysokie. Na przykład w Agadirze czy w Rabacie w sierpniu, możemy spodziewać się około 30 ’ C. Natomiast w Marrakeszu, musimy być przygotowani na upały rzędu nawet 36- 40 ’ C. Zatem najlepiej jechać wówczas w regiony nadmorskie, aby móc w każdej chwili schłodzić się w morskiej bryzie. Zatrzymajmy się na przykład w miejscowości AS- SAWIRA, która leży nad samym Atlantykiem, pomiędzy Tangerem i Marrakeszem. Są tam wspaniałe ośrodki hotelowe, w których odpoczniemy po upalnym dniu, a także mniejsze prywatne kwatery, gdyż ludność zajmuje się tam głównie rybołówstwem i turystyką. Upalny sierpień w Maroko, warto również spędzić w miejscowości ASILA, o którym mało, kto w ogóle wie. Znają ją głównie Portugalczycy, którzy w Maroko przez wiele lat mieli swoje wpływy. ASILA to piękna, starożytna miejscowość położona w odległości około 50 km od Tangeru. Należała niegdyś do Portugalczyków i po dziś dzień widoczne są tam Europejskie wpływy. Wspaniałe białe budynki, kontrastując z laurowym morzem, tworzą bajkową scenerię.

Pogoda w Maroko w sierpniu-, co zabrać?

Jak już wspomnieliśmy, sierpień w Maroko, to czas upałów. Zatem musimy zabrać ze sobą na urlop kremy z wysokim filtrem, a także czapki i parasole. Pamiętajmy też o okularach z filtrem, bo tylko takie w pełni ochronią nas przed szkodliwym działaniem słońca, a także przed kurzem, którego w Maroko wszędzie pełno. Pamiętajmy też o zabraniu odpowiedniego ubioru, który powinien być najlepiej przewiewny, jasny i z naturalnych tkanin. Pamiętajmy, że mimo upału, w Maroko niemile widziane jest za mocne roznegliżowanie. Arabowie i Berberysie noszą stroje, które ich całkowicie zakrywają i nieufnie patrzą na tych, którzy obnoszą się z odkrytymi ramionami czy też dekoltami.