Pogoda w Maroko we wrześniu. Wrzesień jest idealnym miesiącem urlopowym dla studentów, seniorów, a także dla osób pracujących, którzy starają się unikać wielkich tłumów pozostałych turystów.

Pogoda w Maroko we wrześniu


Wrzesień jest trzecim miesiącem pod względem wysokich wartości temperatur w Maroko na tle całego roku. Mimo, że szczyt sezonu w Maroko panuje w lipcu i w sierpniu, to we wrześniu są równie upalne dni, na które w Polsce czeka się co najmniej do lipca. W całym kraju można spodziewać się tego, że słupek rtęci na termometrze będzie wskazywał od około 22 do nawet 26°C. We wrześniu można spodziewać się niewielkich opadów, które jednak jeśli już się pojawią, zazwyczaj mają charakter krótkotrwały. Temperatura wody utrzymuje się na takim samym poziomie jak w lipcu i w sierpniu, czyli osiąga ona wartość około 21°C.

Pogoda w Maroko we wrześniu – różne stanowiska i temperatury

Podczas wakacji spędzanych w Maroko niezależnie od wybranego letniego miesiąca, zawsze kierując się w głąb kontynentu, a tym samym zbliżając się do Sahary, temperatura, będzie wzrastać o kilka stopni. W poniższym zestawieniu można zaobserwować średnie temperatury powietrza w przykładowych stanowiskach:

  • Agadir – 22°C
  • Casablanca – 22°C
  • Marrakesz – 26°C
  • Meknes – 22,5°C
  • Rabat – 21,4°C
  • Tanger – 22,5°C

Pogoda w Maroko we wrześniu, a wczasy

Wrzesień jest idealnym miesiącem urlopowym dla studentów, seniorów, a także dla osób pracujących, którzy starają się unikać wielkich tłumów pozostałych turystów. Jak wcześniejsze dane pokazują, jest to idealny moment na pełnowartościowe wakacje w „ciepłym kraju” jakim jest Maroko. Nadal dla wczasowiczów dostępne są wszelkiego rodzaju atrakcje, jednak ruch turystyczny jest nieco mniejszy niż w lipcu oraz w sierpniu. Dodatkowym atutem są spadające ceny. Jeśli ktoś korzysta z usług biura podróży, to może widzieć już posezonowe przeceny wycieczek do Maroka. Natomiast podróżując na własną rękę, ceny niższe będą na pewno za bilety lotnicze oraz noclegi. Dlatego wybierając się do Maroka we wrześniu można sprawić sobie naprawdę urocze wakacje za dużo niższą kwotę. 

Pogoda w Maroko we wrześniu – co ze sobą wziąć na wczasy?

Jadąc do Maroka we wrześniu należy się spakować identycznie jak wybierając się w pozostałe miesiące podczas sezonu turystycznego. Priorytetowo w kosmetyczce muszą znaleźć się kosmetyki ochraniające przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Ubrania należy skompletować pod względem upalnych dni i chłodniejszych nocy. Warto przygotować się na przelotne opady. Choć można je przeczekać w przytulnej kawiarni lub w restauracji na obiedzie, czasem deszcz może zaskoczyć podczas zwiedzania, dlatego dobrze jest się zaopatrzyć w płaszcze przeciwdeszczowe bądź parasole.