Reklama
Strona główna Maroko Jaka jest pogoda w Maroko w październiku? – temperatury październik Maroko

Jaka jest pogoda w Maroko w październiku? – temperatury październik Maroko

Pogoda i temperatury w Maroko w październiku. Temperatury wahają się średnio od 18 do 21°C, co daje i tak około 10 stopni więcej niż w Polsce. Wczasy w Maroko mogą okazać się doskonałym lekiem na przychodzącą jesienną chandrę.

186

Pogoda i temperatury w Maroko w październiku. Temperatury wahają się średnio od 18 do 21°C, co daje i tak około 10 stopni więcej niż w Polsce. Wczasy w Maroko mogą okazać się doskonałym lekiem na przychodzącą jesienną chandrę.

Pogoda w Maroko w październiku

Wyjazd w październiku do Maroka jest czystą przyjemnością praktycznie dla wszystkich osób. Kiedy w Polsce zaczynają się powoli pierwsze pluchy, a czasem nawet przymrozki, tak w Afryce można cieszyć się wysokimi temperaturami oraz wieloma słonecznymi dniami. Temperatury wahają się średnio od 18 do 21°C, co daje i tak około 10 stopni więcej niż w Polsce. Wczasy w Maroko mogą okazać się doskonałym lekiem na przychodzącą jesienną chandrę. Po pobycie w „ciepłym kraju”, chandra minie na dobre. 

Pogoda w Maroko w październiku – różne miasta i temperatury


Temperatury w październiku w różnych miastach niewiele się od siebie różnią, tak jak w innych miesiącach. Pogoda w całym kraju jest mniej więcej wyrównana. Jednak jadąc do konkretnego kurortu, warto spojrzeć na indywidualną prognozę pogody dla danego obszaru:
Agadir – 18°C
Casablanca – 19°C
Marrakesz – 21°C
Meknes – 20°C
Rabat – 19°C
Tanger – 19°C

Pogoda w Maroko w październiku, a wczasy

Październik jest optymalnym miesiącem z całego roku, na spędzenie cudownych wakacji w Maroko. Temperatury są średnią wypadkową temperatur notowanych w kwietniu (niższe) oraz w lipcu (wyższe). Dlatego nie ma najmniejszych zastrzeżeń co do wyjazdu małych dzieci oraz osób starszych. Dodatkowo temperatury wody również oscylują w granicach 20 stopni, dlatego na kąpiele morskie nadal nie jest jeszcze za późno. Minusem mogą okazać się zmiany w ofercie hoteli. Wiele z nich wraz z końcem sierpnia lub września okraja swoje oferty z wielu atrakcji, takie jak baseny hotelowe, czy też sporty plażowe. Jednak dużym plusem, który można odbierać jako zadośćuczynienie są zdecydowanie niższe ceny oferowane nie tylko przez hotele, ale także przez restauracje, muzea, a nawet linie lotnicze. Dlatego wczasy w październiku nie tylko nie są uciążliwe ze względu na upały, ale także pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy, za praktycznie takie same wakacje spędzone podczas szczytu sezonu turystycznego. Za jeszcze jedną niedogodność można uważać prawdopodobieństwo wystąpienia przelotnych lub czasem większych opadów atmosferycznych. Zaś atutem będzie również mniejsza liczba turystów, która nie będzie tłoczyła się na plażach i w miejscach do zwiedzania, tak jak to jest w sezonie. 

Pogoda w Maroko w październiku – co ze sobą wziąć na wczasy?

Jadąc w październiku na wczasy do Maroka, nie trzeba się specjalnie do tego faktu przygotowywać. Jedynym zaskoczeniem mogą okazać się deszczowe dni. Dlatego też powinno się wziąć ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy bądź parasol. Oczywiście nie obejdzie się bez cieplejszych rzeczy na chłodne wieczory.