Temperatury w Maroko w listopadzie. W listopadzie w Maroko temperatury wynoszą około 22 ’ C, choć nieco mogą się różnić, w zależności od regionu, w którym się znajdziemy.

W Maroko jest tyle wspaniałych miejsc, które zachwycają od wielu lat turystów, że często ciężko się zdecydować gdzie konkretnie się w Maroko udać. Zabytków w każdym mieście jest bez liku, a właściwie, w większości całe miasta są zabytkowe, tak jak na przykład dawna stolica FEZ, wpisana nawet na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachwycają zabytki, ale również historia tego państwa, która była bardzo burzliwa. W wyniku wojen i napadów najeźdźców, ziemie, które najpierw należały do plemion Berberów, przeszły w ręce Arabów, a także w późniejszym okresie, były w rękach Francuzów i Portugalczyków. W wielu miejscowościach widoczne są po dziś dzień te Europejskie wpływy, zwłaszcza w wielu budowlach, które za swojego panowania postawili.

Pogoda w Marko w listopadzie- temperatury listopad Maroko

Gdy będziemy mieć szczęście znaleźć się w tym pięknym kraju, to powinniśmy się naprawdę z tego tylko cieszyć. Nie ważne, czy będzie to lipiec czy listopad, ważne, że będziemy mieć okazję, na własne oczy zobaczyć ten niepowtarzalny kraj. W listopadzie w Maroko temperatury wynoszą około 22 ’ C, choć nieco mogą się różnić, w zależności od regionu, w którym się znajdziemy. Pamiętajmy, że nocą temperatura jest zawsze niższa i w listopadzie spada do około 10 ’ C. Zatem temperatura w listopadzie jest wręcz idealna na zwiedzanie pięknych miast Maroko, a tych jest naprawdę wiele.

Co zwiedzić w Maroko w listopadzie- ciekawe miejsca i zabytki?

Będąc w Maroko w listopadzie, w pełni korzystajmy z pięknej pogody i gdy tylko nie pada zwiedzajmy. Zobaczyć trzeba koniecznie FEZ, które wprost zachwyca. Choć nie jest tak okazałe jak inne duże miasta, to widać tam prawdziwe życie Marokańczyków. Spacerując krętymi uliczkami, będziemy mieli okazję przyjrzeć się jego mieszkańcom, spróbować egzotycznej kuchni, bądź też kupić trochę pamiątek. Jeżeli mówimy o zakupach, to koniecznie trzeba tu wspomnieć o Marrakeszu, mieście, które słynie właśnie z handlu. Podczas zakupów nie zapominajmy o targowaniu. Obejrzyjmy piękne pałace, które się tam znajdują i podziwiajmy to wspaniałe miasto, bo ciężko nawet opisać cały jego urok.