Reklama
Strona główna Maroko Pogoda w Maroko w grudniu – temperatury grudzień Maroko

Pogoda w Maroko w grudniu – temperatury grudzień Maroko

Jakie temperatury występują w Maroko w grudniu? W Maroko temperatury powietrza w grudniu wynoszą około 18 ' C w dzień i około 8 ' C w nocy.

264

Jakie temperatury występują w Maroko w grudniu? W Maroko temperatury powietrza w grudniu wynoszą około 18 ’ C w dzień i około 8 ’ C w nocy.

Jeżeli fascynują nas przygody i egzotyczne plenery, to wycieczka do Maroko będzie strzałem w dziesiątkę. Jest to, bowiem egzotyczny kraj, pełen kontrastów, który zachwyca o każdej porze roku. Z jednej strony wspaniałe ośnieżone stoki Atlasu, z drugiej zaś zielone oazy na wybrzeżu i piaski Sahary, a także masa zabytków, i wspaniałej historii, która tam jest wszechobecna. Do tego ciekawa mieszanka rdzennych mieszkańców: Berberów i Arabów, tworzą klimat naprawdę nieziemski.

Pogoda w Maroko w grudniu- temperatury grudzień Maroko

W Maroko temperatury powietrza w grudniu wynoszą około 18 ’ C w dzień i około 8 ’ C w nocy. Dla nas Europejczyków, jest to, zatem całkiem przyjemna temperatura, która jest idealna do zwiedzania Maroko. A jest tam, co zwiedzać. Podczas jednego urlopu nie zdążymy zwiedzić nawet w części tych wszystkich wspaniałości. No chyba, że ktoś jest szczęściarzem i może sobie pozwolić na kilkumiesięczny urlop. Bez żadnych ograniczeń można, więc spacerować krętymi uliczkami marokańskich miasteczek i podziwiać średniowieczne i starożytne pozostałości historii. Oprócz zwiedzania miast, warto udać się też na wycieczkę na Saharę, jednak w grudniu, gdy temperatury w nocy są niskie, lepiej się wybrać na taką wycieczkę samochodem terenowym, a nie na wielbłądach, jak to jest również często robione. Wycieczka taka, bowiem trwa kilka dni i konieczne są nocne postoje pod namiotami. W grudniu ze względu na niskie temperatury i częste opady- odradzamy.

Pogoda w Maroko w grudniu- ciekawostki i wskazówki

Przed wyjazdem do Maroko, warto poczytać trochę na temat tamtejszej kultury, gdyż jest ona całkowicie odmienna od naszej. Marokańczycy to większości muzułmanie, którzy bardzo poważnie traktują swoją wiarę. Pamiętajmy, że nie wolno absolutnie wchodzić turystom do meczetu, a gdy zostaniemy zaproszeni do czyjegoś domu, to koniecznie należy zdjąć obuwie. Ponadto dużo uwagi poświęca się strojom i choć juz nie wszyscy noszą tradycyjne stroje, które zakrywają całe sylwetki, to jednak swobodny strój, który u nas jest rzeczą normalną, tam jest niemile widziany. W grudniu jednak nie powinniśmy mieć z tym większych problemów, bo nie ma tam jeszcze upałów. Gdy znajdziemy się w Maroko w trakcie trwania Ramadanu, to pamiętajmy o tym, ze wszystkie sklepy i restauracje, są w dzień zamknięte. Zatem dopiero wieczorem można wybrać się na zakupy.