Tunezja w grudniu. Pogoda i temperatury. Choć faktycznie jest coraz chłodniej, to jednak jest to tak piękny kraj, że warto tam pojechać o każdej porze roku. Temperatura i opady deszczu. Grudzień charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami oraz stosunkowo dużą ilością opadów.

Większość z nas ma obawy przed wyjazdem na urlop do Tunezji w grudniu. Choć faktycznie jest coraz chłodniej, to jednak jest to tak piękny kraj, że warto tam pojechać o każdej porze roku. Każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie, miłośnicy antycznych zabytków wspaniałe ruiny i budowle, a  miłośnicy przyrody, piękne góry i egzotyczną florę i faunę.

Grudzień w Tunezji – pogoda.

Temperatury powietrza w grudniu w Tunezji wynoszą około 18° C w dzień i 7° C w nocy. Temperatura wody jest coraz chłodniejsza i wynosi 17° C. Coraz więcej jest dni pochmurnych i często pada deszcz, zwłaszcza w rejonach Morza Śródziemnego. W górach temperatury spadają o wiele bardziej i oscylują w granicach 0° C, choć niekiedy możliwe są nawet temperatury ujemne.

Pogoda w Tunezji w grudniu – temperatury grudzień Tunezja

Grudzień to w Tunezji okres zimowy. Pogoda w tym czasie jest bardzo nieprzewidywalna i często może płatać figle. Turyści zwykle nie decydują się na tłumne przyjazdy do Tunezji w okolicach grudnia i stycznia. Sezon turystyczny popada wówczas w lekki marazm. Dla obywateli Polski przybywających w grudniu do Tunezji temperatury przypominają polską wiosnę. Często pojawiają się opady które nieco utrudniają zwiedzanie. Kurorty plażowe świecą pustkami. Nikt nie decyduje się na przyjazd zdając sobie sprawę z problemu braku słońca, niskich temperatur oraz możliwości długotrwałych opadów. W praktyce okazuje się jednak bardzo często że w grudniu pojawiają się jeszcze odpowiednie warunki do zwiedzania a nawet pobytów na plaży. Pewny jest wówczas ogromny spokój panujący na ulicach miast. Nie ma trudności ze znalezieniem miejsc w hotelach, a i ceny są o wiele niższe ze względu iż nie jest to pora sezonu turystycznego.

Temperatura i opady grudzień, Tunezja.

Grudzień charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami oraz stosunkowo dużą ilością opadów. Często bywają one bardzo ulewne i trwają nieustannie nawet przez kilka dni. Temperatury na obszarze całego kraju wynoszą około kilkanaście stopni Celsjusza. Noce bywają bardzo zimne i nie sprzyjają spacerom. Niewątpliwą zaletą grudnia jest możliwość odwiedzenia Sahary. Temperatury jakie panują wówczas na piaszczystej pustyni są bardzo przyjazne dla człowieka. Woda w zatokach ma około 15◦C. Bardzo dobry czas dla ludzi którzy nie lubią polskich mrozów, a także nie odpowiadają im egipskie upały. Średnia ilość opadów w większości dużych miast Tunezji wynosi w grudniu ok. 80-100mm. Przykładowe temperatury powietrza w większych miastach dla miesiąca grudnia kształtują się następująco:

Miasto 
Bizerta 
Chott el JeridDjerba
Temperatura18˚C0˚C 
17˚C

Tunezja od kuchni.

Będąc w Tunezji w grudniu, zwłaszcza gdy pogoda się zepsuje, to warto bliżej przyjrzeć się tradycyjnej kuchni tego regionu. Warto wybrać się na taką kulinarną wycieczkę po Tunezji i sprawdzić jak różne są tradycje kulinarne w różnych regionach. Choć potrawy w całej Tunezji bazują na świeżych warzywach, owocach i rybach, to jednak są dość znaczne różnice, zwłaszcza pomiędzy kuchnią na wybrzeżu a resztą kraju. Na wybrzeżu, gdzie przewija się od lat dużo obcokrajowców, widoczne są wpływy z europy. Znajdziemy więc wiele potraw podobnych do tych, które spotykamy w Polsce. Bez problemu zamówimy więc pizze, czy też frytki.