Pogoda w Tunezji w listopadzie. Co robić i jakie są wówczas temperatury? Pogoda powinna nam dopisać gdyż pora deszczowa na wybrzeżu zaczyna się dopiero w grudniu.

Jeżeli w listopadzie zostanie nam jeszcze kilka dni urlopu, to warto wybrać się na wycieczkę do Tunezji. Pogoda powinna nam dopisać, gdyż pora deszczowa na wybrzeżu zaczyna się dopiero w grudniu. Oczywiście mogą lokalnie występować już deszcze, jednak nie są one długotrwałe ani zbyt obfite. Co też niezwykle ważne, sezon turystyczny ma się ku końcowi więc ceny są o wiele niższe.

Co robić w Tunezji w listopadzie?

Przede wszystkim warto zwiedzać ten piękny kraj z wieloma ciekawymi zabytkami. Warto swoje zwiedzanie rozpocząć w stolicy tego kraju Tunisie, gdzie znajdziemy cały szereg zabytków wysokiej klasy. Inne miasta, w których znajdziemy bardzo ciekawe zabytki to:

  • Hammamet
  • Bizerta
  • Mahdia
  • Kabis
  • Al-Dżamm i wiele innych.

Pogoda w Tunezji w listopadzie.

Temperatury powietrza w listopadzie w Tunezji wynoszą 21° C  w dzień i około 12° C w nocy. Temperatura wody wynosi 20° C zatem jest nadal bardzo ciepła. Choć dni są coraz krótsze i coraz częściej pada deszcz, to wciąż jest dość ciepło i przyjemnie na urlop.

Tunezja to kraj bardzo bogaty w zabytki, w ciekawą kulturę i religię. Do tego dochodzi jeszcze piękne położenie i łagodny klimat, które zachęcają do wycieczek praktycznie o każdej porze roku. Trzeba tylko swój urlop zaplanować stosownie do panującej aury, a z całą pewnością nie będziemy żałować, że wybraliśmy się tam w listopadzie a nie w środku lata.

Pogoda w Tunezji w listopadzie- temperatury listopad, Tunezja.

Choć Tunezja to przecież Afryka, to w listopadzie z całą pewnością nie będzie tam upałów. Temperatura wynosi bowiem wówczas średnio 15-20′ C. Zatem jest całkiem przyjemnie, jednak nie jest gorąco i raczej nie można kąpać się w morzu, choć to jest też kwestią indywidualną. Listopad to miesiąc, w którym wzmożona jest liczba opadów, a także częste są porywiste wiatry i burze.

Co robić w Tunezji w listopadzie?

W Tunezji nie da się nudzić, nawet gdy pada deszcz, czy wieje wiatr. Najlepiej wtedy udać się na zakupy lub też do restauracji, aby skosztować tradycyjnej kuchni. Ponadto każdy hotel w Tunezji oferuje tyle rozmaitych atrakcji, że każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Gdy deszcz przestanie padać, to przychodzi czas na wycieczki i zwiedzanie, a miejsc ku temu nam nie zabraknie, wręcz przeciwnie, pewnie braknie nam czasu aby odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca.