Jaką walutę zabrać do Maroko i gdzie najlepiej wymienić walutę na walutę marokańską?

Jaką walutę zabrać ze sobą do Maroko?

Do Maroko można zabrać dowolną walutę, jednak nie każda się może przydać podczas zakupów. Niestety nie wolno wymieniać wcześniej w innym kraju dirham marokańskich, co warto uczynić po przylocie do Maroka. Waluta jaka jest uznawana w sklepach, hotelach oraz restauracjach poza MAD-ami, są akceptowane również dolary oraz Euro. 

Gdzie najlepiej wymienić walutę?

W Maroku aż roi się od punktów, w których możliwa jest wymiana waluty, jednak tylko dobrze poinformowani podróżni oraz doświadczeni turyści będą wiedzieli, do którego z nich naprawdę opłaca się udać. Walutę można wymienić już w kantorach na lotnisku. Jednak tutaj kurs jest najmniej korzystny dla przyjezdnych. Euro oraz dolary na MAD-y można wymienić także w hotelach, ale i tutaj właściciele placówek wypoczynkowych nie oszczędzają na pobieranych prowizjach. Najkorzystniej jest wymienić walutę w specjalnych bankomatach, a jeśli ktoś woli wymienić osobiście pieniądze, może udać się do banku, które nie pobierają żadnej prowizji za dokonanie transakcji. 

Ile wziąć pieniędzy na wycieczkę do Maroko?

Nie ma oczywiście jednej wytycznej ile pieniędzy będzie potrzebne do spędzenia wakacji w Maroko. Jednak jeśli ktoś całkowicie nie oszczędza, ale też nie korzysta z największych luksusów, przy średnim zwiedzaniu kraju, spożywania posiłku w marokańskich restauracjach i barach, to powinien nastawić się na wydatek około 300 MAD dziennie za osobę.