Hotele, apartamenty, jaki standard wybrać? Hoteli w Maroko jest dość sporo, jednak najlepsze z nich znajdują się w pobliżu miast, które są najczęściej odwiedzane przez turystów.

Maroko jest coraz częściej wybieranym kierunkiem na wakacje przez turystów z Europy. Jest to spowodowane nie tylko dość bliską odległością od Europy, ale przede wszystkim wieloma zabytkami, piękną przyrodą i wspaniałym położeniem. Miejsc do zwiedzania jest również bez liku, ale oprócz wyboru miejsca na urlop, trzeba też wybrać odpowiedni hotel.

Nocleg w Maroko – jaki standard wybrać?

Hotelów w Maroko jest dość sporo, jednak najlepsze z nich znajdują się w pobliżu miast, które są najczęściej odwiedzane przez turystów. To niestety niekiedy odstrasza wielu ludzi, zwłaszcza tych, którzy nie lubią tłumów i zgiełku. Jednak niektóre z nich, choć usytuowane w ruchliwych miastach, są prawdziwą oazą spokoju i ciszy. Tak jest na przykład w hotelu Pickalbatros Aqua Fun Club. Jest to hotel położony w bliskim sąsiedztwie Marrakeszu, więc jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Jednak jest to bardzo duży obiekt, z największym Aquaparkiem w Maroko. Został tak zaprojektowany, aby każdy znalazł dla siebie jakiś ciekawy zakątek. Jest miejsce wydzielone dla dzieci, jest też pole golfowe i park, dla tych, którzy lubią ciszę i spokój. Na miejscu jest kilka dobrych restauracji, więc nie będzie najmniejszego problemu z posiłkami. Wspomniany hotel jest 5- cio gwiazdkowy i jak można się domyślać, trzeba też za to odpowiednio zapłacić. Jednak z powodzeniem polecamy hotele czterogwiazdkowe, które nie odbiegają w niczym od tych 5-cio gwiazdkowych. W niektórych przypadkach są nawet od nich lepsze.

Nocleg w Maroko-, co sprawdzić przed wyjazdem?

Gdy już wybierzemy interesujący nas hotel, to sprawdźmy dokładnie wszystkie warunki wynajęcia pokoju czy apartamentu. Niekiedy, bowiem, gdy jedziemy dużą grupą, to warto wynająć cały apartament, gdyż wychodzi to korzystniej cenowo. Co też bardzo istotne, w apartamentach jest najczęściej dużo wyższy standard niż w pokojach pojedynczych. Jeżeli jedziemy z dziećmi, to warto również sprawdzić czy będzie dla nich wydzielone miejsce do zabawy, basen do kąpieli itp.