Wypożyczenie samochodu i ceny paliw ,a Maroko. Nie każdy jest w stanie wziąć tak długi urlop by na własną rękę dojechać prywatnym autem do Maroka, ale wszystkie wypożyczalnie samochodów udostępniają auta do użytku przez niemalże wszystkich turystów.

Zwiedzanie Maroko samochodem – wypożyczalnie

Wypożyczanie samochodów z roku na rok staje się coraz bardziej popularniejsze. Taki sposób podróżowania ma bardzo wiele zalet. Nie każdy jest w stanie wziąć tak długi urlop by na własną rękę dojechać prywatnym autem do Maroka, ale wszystkie wypożyczalnie samochodów udostępniają auta do użytku dla niemalże wszystkich turystów. W końcu warunkiem wypożyczenia samochodu jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Ceny wypożyczenia samochodu oscylują w zależności od regionu Maroka, w którym turyści się znajdują oraz od marki samochodu. Im dłuższy będzie czas wypożyczenia samochodu, tym cena za dzień będzie niższa. Wynajęcie najniższej klasy auta na jeden dzień to koszt około 200 złotych. Natomiast średniej marki samochód na tydzień można wynająć już za około 400 dolarów. Zanim jednak podpisze się umowę najmu samochodu, trzeba ją dokładnie przeczytać, a w szczególności należy zapoznać się z taryfikatorem kar za wszelkiego rodzaju usterki, a nawet kolizje drogowe.

Zwiedzanie Maroko samochodem – ceny paliwa

Wielu turystów chce przeżyć prawdziwą przygodę i zamierza jechać z Polski do Maroka swoim samochodem. Jest to nie lada wyzwanie, ponieważ trzeba przemierzyć w obie strony blisko cztery tysiące kilometrów. Trasa będzie wiodła przez Niemcy (czasem jeszcze wcześniej przez Czechy), Francję i Hiszpanię. Dopiero tutaj należy przesiąść się na prom, ponieważ jadąc tą trasą, innej możliwości przedostania się do Maroka nie ma. Na szczęście ceny paliwa są zdecydowanie niższe od cen w Europie. Litr benzyny waha się w okolicy 1 Euro.

Zwiedzanie Maroko samochodem – bezpieczeństwo

Poruszanie się po Maroko wypożyczonym samochodem na pewno jest kosztowniejsze, ale również bezpieczniejsze. Ponieważ wypożyczalnie zazwyczaj gwarantują wszelkiego rodzaju ubezpieczenia od kradzieży, wypadków i w przypadku nieprzyjemnych zdarzeń zawsze oferują auto zastępcze. Jeśli chodzi o ogólne bezpieczeństwo to prawdopodobieństwo kradzieży samochodu jest tutaj dość wysokie, dlatego powinno się parkować auto zawsze na strzeżonych parkingach. Nie należy ufać nieznajomym, którzy zaoferują, że za kilka MAD popilnują auta. Do tego zadania przeznaczeni są specjalni pracownicy, których można rozpoznać po niebieskich uniformach. Jeśli auto ma zamontowaną skrytkę, turyści nie powinni się zdziwić jeśli zostaną zatrzymani do kontroli. Niestety w Maroko panuje wysoki wskaźnik przestępczości jeśli chodzi o handel narkotykami, dlatego panują określone stereotypy przez tutejsze służby mundurowe, które nakazują im rygorystycznie sprawdzać nawet przyjezdnych.