Tajlandia obfituje w różnej maści przedmioty, które możemy z sobą przywieść z wakacyjnych wojaży, jest wręcz rajem dla osób uwielbiających zakupy od ubrań po drobną biżuterię, jednak co jest wręcz obowiązkowe do kupienia na wakacjach w Tajlandii?

Kraj Buddy

Najpowszechniejszą religią w Tajlandii jest Buddyzm co widać wręcz zaraz po przylocie do tego kraju, opuszczając go nie można nie zabrać z sobą „małego” Buddy na drogę. 

Kiedy pierwszy raz przylatujesz do Tajlandii warto przed wylotem do domu zaopatrzyć się chociaż w jedną figurkę Buddy. 

Wykonane są one najczęściej z rzeźbionego drewna lub gipsu znajdą się również posążki z ceramiki, lub kamienia, naprawdę jest, w czym wybierać i każdy będzie usatysfakcjonowany, a same figurki potrafią być naprawdę bardzo atrakcyjne i cieszą oko.

Najczęściej wybierane przez turystów są posążki z Buddą w pozycji kwiatu lotosu, podobne do ogromnych posągów ze świątyń, warto jednak zaopatrzyć się również w Buddę w innych pozycjach, oczywiście chętni znajdą również bez problemu bóstwa panteonu hinduistycznego.

Idealnie dopasowane ubranie z Tajlandii

Kiedy pierwszy raz wsiądziesz w Tajlandii do rikszy, nie zdziw się, kiedy rikszarz podwiezie Cię pod sklep i będzie zachęcał, abyś go zwiedził, od wejścia zostaniesz zasypany ofertami uszycia ubrań na miarę i jeżeli chciałbyś jedwabny garnitur dopasowany specjalnie do Ciebie, to nie masz, na co czekać.

Tajlandzki jedwab jest bardzo dobrej jakości, do tego otrzymujesz idealnie dopasowane ubranie o wybranym przez siebie kroju, jeżeli zdecydujesz się na garnitur, to w ofercie zazwyczaj są jeszcze dwie kamizelki, na pewno zaoferowane zostanie Ci od razu uszycie na miarę koszuli, a to wszystko zazwyczaj w ciągu jednego dnia. 

Taka pamiątka z pewnością ucieszy nie tylko oko, ale będzie doskonale spełniała swoje zadanie, a nic nie leży tak jak doskonale dopasowany garnitur.

Oczywiście Panie również mają w czym wybierać od szytych na miarę sukien po tuniki czy szlafroki.

Biżuteria i inne Tajlandzkie świecidełka

Każda kobieta na pewno będzie zadowolona z wakacji w Tajlandii, kiedy tylko będzie miała okazję zapoznać się z bogatą ofertą tutejszych sprzedawców biżuterii, wymyślne wzory i naturalne kamienie szlachetne, obrabiane przez cenionych i doświadczonych tajlandzkich szlifierzy.

Głównym ośrodkiem jubilerskim Tajlandii jest Chanthaburi, gdzie można zdobyć piękne rubiny oraz szafiry, jednak nie tylko, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i na pewno nie będzie zawiedziony.

Bez problemu kupimy w Tajlandii również inne świecidełka czy talizmany mające chronić nas przed złymi mocami, czy odpędzające nieszczęście, więc niezależnie od tego czy szukasz przyjemnej dla oka ozdoby, czy biżuterii z kamieniami szlachetnymi w Tajlandii na pewno znajdziesz, to czego szukasz.

Kolorowe parasolki i inne drobne pamiątki

Często przywożonymi przez turystów pamiątkami są kolorowe parasolki, aby nabyć jedną z nich warto udać się do wioski Bo Sang, zwaną także wioską parasolek.

Wykonane one są z bambusowego szkieletu, drewnianej rączki a za poszycie służy jedwab, bawełniana tkanina lub papier z kory drzew, mają mnogość kolorów i wzorów, na życzenie artysta naniesie na parasolkę wybrany przez nas wzór czy też napis w alfabecie łacińskim lub tajlandzkim.

Za drobną opłatą możemy przyozdobić również nasz telefon lub laptop, a nawet ubranie i to wszystko w kilka minut.

Często kupowane są również tradycyjne chińskie lampiony, małe ozdobne pudełeczka, czy też mydełka w kształcie kwiatów.

Czego unikać?

Podróżując do krajów azjatyckich, możemy nie zdawać sobie nawet sprawy, że możemy zostać przemytnikami.

Najlepiej trzymać się zasady, aby nie przywozić z zagranicy nic, co miało związek z żywymi istotami, żadnych ozdób, muszelek, alkoholi z częściami lub całymi gadami, tak więc unikajcie torebek, portfeli czy nawet kolczyków, które zawierają części lub w całości wykonane są np. ze skóry zwierząt. 

Celnik podda taki przedmiot konfiskacie, a was może czekać kara finansowa lub proces i kara więzienia.

Pamiętaj, że Tajlandia ma do zaoferowania o wiele więcej niż przedmioty ze zwierząt lub ich części, teraz doskonale też wiesz co warto przywieźć z sobą z tego kraju i czego należy unikać.