Wybrzeże Morza Śródziemnego i Morza Czerwonego to idealne miejsce na urlop w Egipcie. Klimat i pogoda na wybrzeżach w Egipcie.

Klimat i pogoda na wybrzeżach w Egipcie.

Wczasy w Egipcie to marzenie niejednego Europejczyka. Piaszczyste plaże, ciepłe morze i gorące słoneczko to priorytety takiej wyprawy. Pamiętajmy jednak przy jej planowaniu o pogodzie i specyfice miejsca które wybierzemy. Nie wszędzie bowiem można jechać z dzieckiem i nie o każdej porze roku. Pamiętajmy o wysokich temperaturach i o różnicach temperatur pomiędzy poszczególnymi regionami.

Wybrzeże Morza Śródziemnego i Morza Czerwonego.

Choć w Egipcie wiele jest miejsc zasługujących na uwagę, to jednak wybrzeża są miejscami, gdzie jest o wiele łagodniejszy klimat niż w pozostałej części Egiptu. Warto to wziąć pod uwagę gdy wybieramy się na wczasy z dzieckiem, lub też ze względów zdrowotnych nie możemy przebywać w wysokich temperaturach. Zarówno na Wybrzeżu Morza śródziemnego jak i Czerwonego najwyższe temperatury to 35’ C, gdzie w innych regionach dochodzą one nawet do 45’ C.

O czym pamiętać?

Zatem tak już wspomnieliśmy, przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić pogodę i specyfikę danego miejsca. Pamiętajmy, że północny i wschodni Egipt charakteryzuje się o wiele łagodniejszym klimatem, niższymi temperaturami i mniejszą suszą. Pamiętajmy też, że jest to kraj o całkiem odmiennej kulturze i specyfice życia, zatem należy go uszanować i absolutnie nigdy nie warto głośno komentować.