Kiedy jechać na wczasy do Egiptu z dzieckiem? Wybór odpowiedniego miejsca i pory.

Egipt to kraj bardzo odległy i egzotyczny. Zatem gdy wybieramy się tam z dzieckiem, to powinniśmy bardzo starannie przygotować się do takiej wyprawy. Przy wyborze miejsca i planowaniu daty wyjazdu, weźmy pod uwagę klimat i warunki pogodowe jakie tam występują. Pamiętajmy o tym, że Egipt znajduje się pod wpływem suchego klimatu zwrotnikowego, który im dalej na południe, tym przechodzi w skrajnie suchy.

Kiedy jechać i gdzie?

Najlepiej jechać do Egiptu z dzieckiem zimą, wczesną wiosna lub późną jesienią. Odradzamy lato, gdy temperatury powietrza są bardzo wysokie i dochodzą do nawet 40’ C. Jeżeli wybraliśmy już odpowiednią porę, to przychodzi czas na wybór miejsca. Idealna ku temu będzie północ lub też wschodnie wybrzeże nad Morzem Czerwonym. Wybierzmy hotel z basenem, z placem zabaw, tak aby nasza pociecha miała zajęcie i aby w bezpiecznych warunkach mogła spędzić czas.

Co ze sobą zabrać?

Wyjazd z dzieckiem wiąże się z zabraniem odpowiedniego ekwipunku. Konieczne zatem są profilaktyczne leki: na przeziębienie, na biegunkę, obniżenie gorączki itp. Pamiętajmy o podaniu dziecku odpowiednio wcześniej probiotyków, które wzmocnią układ odpornościowy i sprawią, że organizm będzie odporniejszy na zmianę flory bakteryjnej.