Jakie są plaże w Tunezji? Piaszczyste czy kamieniste? Tabarka, Hammamet- najlepsze plaże w Tunezji. Praktyczne wskazówki i najlepsze plaże w Tunezji.

Wybrzeże tunezyjskie to 1300 kilometrów wspaniałych, piaszczystych plaż. Choć wśród nich zdarzają się też kamieniste, to jednak w większości regionów turystycznych są one piaszczyste i szerokie. Pełno w nich również tajemniczych i urokliwych zatoczek, każdy więc znajdzie jakiś ciekawy skrawek dla siebie.

Najlepsze plaże.

Miłośnicy Tunezji twierdzą bezsprzecznie, że najpiękniejsze plaże są w okolicach Tabarki i tak faktycznie jest. Plaża jest szeroka, piaszczysta, czysta i nie ma tam zbyt wielkich tłumów. Warto wspomnieć też tutaj o plażach w okolicach Hammamet i Sousse. Woda w tych wymienionych miejscowościach jest dość płytka przy brzegu, zatem idealnie te miejsca nadają się także na urlop z dziećmi.

Praktyczne wskazówki.

Plaże tunezyjskie są stosunkowo czyste, choć oczywiście są miejsca, które dają wiele do życzenia. Najbardziej czyste są plaże, które należą do hoteli, gdyż tam regularnie dba się o porządek i komfort gości. Zatem najlepiej tylko w takich wyznaczonych miejscach plażować i uprawiać sporty wodne.