Jaka jest pogoda w Tunezji w poszczególnych porach roku. Lato i zima w Tunezji.

Tunezja to państwo arabskie, które przyciąga europejczyków swoją egzotyką, ciepłym morzem i wspaniałą pogodą. Pogoda w Tunezji pozwala na to, aby sezon turystyczny trwał tam przez kilka miesięcy. Pomiędzy poszczególnymi regionami kraju są widoczne dość duże różnice pogodowe, ze względu na odmienne uksztemperatureweather.comtałtowanie terenu i z powodu różnych stref klimatycznych. Na północy tego kraju występuje klimat śródziemnomorski, w środkowej części kraju jest klimat kontynentalny, który im bliżej południa zmienia się w skrajnie suchy.

Lato w Tunezji.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, temperatury powietrza w poszczególnych regionach różnią się, jednak generalnie te różnice są najbardziej widoczne w opadach atmosferycznych, im dalej na południe tym mniej opadów i bardziej sucho. Lato w Tunezji rozpoczyna się już w maju, gdy temperatury powietrza przekraczają w całym kraju 20° C, a co też bardzo ważne, na północy jest też coraz więcej dni słonecznych, więc i temperatura wody rośnie w zastraszającym tempie. Im dalej na południe i bliżej Sahary tym jeszcze cieplej i oczywiście temperatura powietrza dochodzi już nawet do 30° C. W miesiącach letnich, czyli począwszy od maja, poprzez lipiec i sierpień, a na wrześniu kończąc, w całej Tunezji praktycznie brak jest opadów.

Zima w Tunezji.

Różnorodność terenu sprawia, że na wybrzeżu kraju zimy są łagodne i deszczowe, a na południu suche i zimne. To właśnie w miesiącach zimowych: listopad, grudzień i styczeń, notuje się najwyższe opady deszczu na północy kraju. Im dalej w głąb kraju i bliżej Sahary, tym klimat ostrzejszy i temperatury coraz niższe. Co też niesłychanie ważne, jest też coraz mniej opadów, więc wciąż bardzo sucho.