Klimat i pogoda w Kairze. Ciekawe miejsca i zabytki.

Kair to stolica, największe miasto w Egipcie i w całej Afryce. Położone jest po  dwóch stronach Nilu w północnej części kraju. Kair znajduje się pod wpływem klimatu zwrotnikowego, który na samym wybrzeżu przechodzi w łagodniejszy- śródziemnomorski. To sprawia, że w ciągu roku temperatury nie są tam tak dokuczliwe jak na południu kraju, i jest tam też okres, kiedy występują opady deszczu.

Pogoda i temperatury.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, na klimat i pogodę w Kairze, duży wpływ wywiera rzeka Nil i Morze Śródziemne. W okresie zimowym notuje się okresowe opady deszczu, a temperatury powietrza kształtują się na poziomie 20’ C w dzień i około 10’ C  w nocy.

Ciekawe miejsca.

Kair jak na stolicę i największe miasto Afryki przystało, zadziwi mnogością rozrywek i zabytków. Wiele parków, muzeum, mauzoleum, kościoły, świątynie i meczety, to tylko jedne z wielu ciekawych miejsc w tym wielkim mieście. Zadziwi też największy bazar na świecie, mnogość i różnorodność oferty, mnóstwo kolorów, ludzi, zgiełk i hałas to specyfika tego niezwykłego miejsca.