Luxor- klimat i pogoda. Położenie, zabytki i ciekawe miejsca.

Luxor to zabytkowe miasto, położone w południowym Egipcie na prawym brzegu Nilu. Jest to miejsce dość chętnie odwiedzane przez turystów, ze względu na liczne atrakcje oferowane tu przez miejscowych. Ze względu na wysokie temperatury w okresie letnim, najlepiej w te rejony wybierać się porą zimową lub jesienną.

Klimat, pogoda i temperatury.

Luxor znajduje się w zasięgu klimatu zwrotnikowego- suchego, który sprawia, że deszcz jest tutaj prawdziwym zbawieniem. Ze względu na bliskość rzeki rejony te nie są jednak do końca pustynne, gdyż od czasu do czasu w okresie zimy spada tam deszcz. Najwyższe temperatury notuje się w czerwcu i w lipcu, a dochodzą one nawet do 40’ C. Zimą temperatury powietrza w dzień kształtują się na poziomie 24’ C, jednak nocą temperatura spada nawet poniżej zera.

Zabytki i ciekawe miejsca.

Luxor nazywane jest często największym muzeum pod gołym niebem. Nie ma bowiem drugiego takiego miejsca, gdzie znajdziemy tak liczne zabytkowe budowle. Wspaniałe ruiny świątyni w Karnaku, liczne posągi, krypty, pomniki, muzea, grobowce, zachwycą nie tylko miłośników historii i zabytków. To właśnie w Luxor znajduje się znany nam wszystkim z wielu produkcji filmowych słynny Grób Tutenchamona.