Reklama
Strona główna Afryka Kurorty: Dżerba (Djerba), Hammamet, Monastir – który wybrać?

Kurorty: Dżerba (Djerba), Hammamet, Monastir – który wybrać?

Który kurort lepszy: "Dżerba"(Djerba), Hammamet, Monastir na wakacje. Który kurort turystyczny w Tunezji wybrać. Postaramy się Państwu podpowiedzieć...

978
Tunezja Monastir

Który kurort lepszy: „Dżerba”(Djerba), Hammamet, Monastir na wakacje. Który kurort turystyczny w Tunezji wybrać. Postaramy się Państwu podpowiedzieć…

Który kurort turystyczny w Tunezji wybrać. Postaramy się państwo podpowiedzieć.

Początek sezonu w Tunezji.

Sezon turystyczny zaczyna się w Tunezji w końcu kwietnia, a kończy na początku listopada. Jest to związane z temperaturą wody i temperaturą powietrza. Pod koniec kwietnia, powietrze ogrzewa się w pasie nadmorskich kurortów i strefie uzdrowiskowej do +23-25 stopni.

Kurort „Dżerba”(Djerba).

Wyspa Dżerba znana jest od starożytności. Nawet dzisiaj, położony na wyspie kurort jest połączony z kontynentem starożytną drogą rzymską. Oprócz przepięknych plaż z krystalicznie czystą wodą, atrakcją wyspy jest jedna z najstarszych synagog na świecie.
Dżerba stanowi ważny region turystyczny, często odwiedzany także przez Polaków. Główne ośrodki turystyczne rozlokowane są na północno wschodnim oraz wschodnim wybrzeżu śródziemnomorskim. Na pasie ponad 20 km znajdują się hotele o różnej klasie, jest tam również kasyno i pole golfowe.

Kurort „Hammamet”

Hammamet – starożytny port rybacki i jeden z najpopularniejszych kurortów w kraju, znajduje się na wybrzeżu, w odległości 70 km.od stolicy. Na terenie miasta w 180 ne. istniała kolonia rzymska, a następnie przemianowana przez Arabów w Hammamet (do kąpieli).
Stare miasto bogate jest w zabytki. W Al-Hammamacie znajduje się bardzo stara medyna. Miasto to charakteryzuje się dość wysokimi temperaturami przez cały rok, piękną plażą i turkusowymi wodami Morza Śródziemnego. Znajduje się niedaleko dwóch lotnisk – w Tunisie, stolicy Tunezji oraz Monastyrze.

Kurort „Monastir”

Monastyr miasto portowe w środkowej części wschodniego wybrzeża Tunezji, oddalone o około 15 km na południe od Susy. Historia Monastyru sięga czasów fenickich i rzymskich. Miasto swój złoty wiek przeżywało w średniowieczu, za panowania dynastii Aglabidów. Nazwa miasta wywodzi się od chrześcijańskiego klasztoru.

 Dawniej Monastyr był punktem wypadowym dla rzymskich cesarzy podczas ich afrykańskich wypraw. Obecnie to ok. 36-tysięczne miasto znane jest też jako miejsce urodzin pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji – Habiba Bourguiby. Po odzyskaniu niepodległości rozpoczęła się intensywna przebudowa i modernizacja miasta.

Tunisia, Monastir, Mausoleum, Arcades, Columns, Marble

Główna atrakcja historyczna Monastir – części twierdzy Hartema, struktur obronnych w VIII, pozostałości potężnej twierdzy Casbah, bramy Bab al-Sur oraz Bab Al-Darby (XIII w.). Mauzoleum pierwszego prezydenta niepodległej Tunezji, Habib Bourguiba.

Mam nadzieję że dzięki temu artykułowi mają państwo jakiś pogląd na kurorty w Tunezji. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać odpowiedni kurort na wakacje.