Najlepsze miejsca na wczasy rodzinne nad morzem – Nador, Saida, Cueta.

Najlepsze miejsca w Maroko na wczasy rodzinne nad morzem – Nador

Nador położony jest na północno-wschodnim wybrzeżu śródziemnomorskim Maroka. Kurort znajduje się nieopodal hiszpańskiej eksklawy Melilli. Nador jest stolicą okolicznej prowincji. Zbudowanych tutaj zostało bardzo dużo nowoczesnych budynków. Ze względu na zamknięte granice z Algierią, jest zdecydowanie mniej turystów z tamtych stron. 

Najlepsze miejsca w Maroko na wczasy rodzinne nad morzem – Saida

Saida jest miastem położonym w północno-wschodniej części Maroka przy granicy z Algierią, niedaleko Nadoru. Tutaj wczasowicze najbardziej cenią sobie szerokie i piaszczyste plaże. Bardzo często w ofertach biura podróży Saida nazywana jest również „błękitną perłą”. Tutaj również znajdują się jedne z największych pól golfowych, co również przyciąga na wakacje fanów tego sportu.

Najlepsze miejsca w Maroko na wczasy rodzinne nad morzem – Al. Hoceima

Kurort wśród wczasowiczów, którzy tutaj byli, nie słynie zbyt dobrą sławą. Jednak już w obrębie kilku kilometrów za miastem można znaleźć się w porcie, w którym dostępny jest bar piwny, co jest ogromną rzadkością ze względu na zakaz picia alkoholu przez Islam. Natomiast na plażach za miastem można spokojnie rozbić namioty. Tutaj także w pobliżu znajduje się Park Narodowy, do którego warto zajrzeć. 

Najlepsze miejsca w Maroko na wczasy rodzinne nad morzem – Ceuta

Choć Ceuta przynależy prawnie do Hiszpanii, jest głównym miastem portowym łączącym Maroko z Europą. W końcu tutaj odległość między kontynentem afrykańskim a europejskim jest najmniejsza, ponieważ wystarczy przemierzyć promem wszerz Cieśninę Gibraltarską. Tutaj oprócz bardzo ładnych zatoczek portowych oraz plaży, można zagłębić się w centrum miasta, w którym znajduje się spora liczba ciekawych zabytków. Już na samym początku można zauważyć wyraźną mieszankę architektury hiszpańskiej i arabskiej. Ale również Chrześcijanie mogą znaleźć tutaj swoje niejako korzenie, ponieważ Ceuta kryje w sobie kościół z ołtarzem, na którym wisi obraz Matki Boskiej Afrykańskiej.