Cypr – wybrzeże

Wybrzeże Cypru w przeważającej części to piaszczyste, piękne i zadbane plaże. Jednak nie brakuje regionów, w których dominują skaliste rzeźby terenu, jednak wtedy komfort plażowania oddaje malowniczy pejzaż takiego wybrzeża. Aż 39 cypryjskich plaż dostało odznakę Niebieskiej Flagi, oznacza to spełnienie wszystkich norm pod względem czystości plaży. Można zatem spokojnie na takowych przebywać z małymi dziećmi, wiedząc, że nic im nie grozi.

Cypr – najpiękniejsze plaże

To, że u wybrzeży Cypru znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż nie ulega nawet najmniejszym wątpliwościom. Warto tutaj nadmienić o dwóch najbardziej znanych a zarazem najpiękniejszych plażach. 

Zatoka Figowców – Od XVII wieku hodowane są tutaj drzewa figowe, które zostały zasadzone przez najeźdźców. Tutejsza plaża posiada piaszczysty charakter, co sprzyja komfortowemu wypoczynkowi całych rodzin, zwłaszcza z małymi dziećmi. Ponadto królują tutaj sporty wodne. 

Petra Tou Romiou – Jedna z najbardziej znanych plaż, a także najczęściej odwiedzanych przez turystów. Wszystko za sprawą skalistego wybrzeża i wielu ciekawych skalnych form wyłaniających się ponad morską toń. To z tym miejscem związana jest legenda o narodzinach Afrodyty. Ponadto wielu artystów inspiruje się tym miejscem w swoich dziełach.

Cypr – piaszczyste plaże

  • Miejska plaże Polis – piaszczysta plaża z niewielką domieszką malutkich kamyczków. Plaża raczej nie jest zatłoczona, idealna na spokojne spacery, a także wypoczynek z małymi dziećmi. W obrębie plaży rośnie naturalna roślinność, w bardzo niewielkim stopniu przekształcona przez człowieka. 
  • Zatoka Koralowa – wspaniała piaszczysta plaża usytuowana pomiędzy dwoma wysuniętymi na wody Morza Śródziemnego cyplami. Nieopodal znajdują się takie atrakcje, jak winnice oraz plantacje bananów.
  • Plaża Ladies Mile – plaża mieszcząca się kilkanaście kilometrów od Limassol, jednak mimo tak dobrego usytuowania, jest to plaża stosunkowo rzadko odwiedzana przez turystów jak i mieszkańców. Dzięki temu, że na dużej odległości od brzegu wody Morza Śródziemnego nie są za głębokie, można tutaj spokojnie przychodzić z małymi dziećmi, które lubią brodzić po wodzie.