Porady dla wybierających się na Cypr. Opieka zdrowotna i drobne wskazówki.

Cypr każdego turystę przyprawi o zawrót głowy. Ekskluzywne hotele, mnóstwo atrakcji, dyskoteki, festiwale, restauracje i kluby. Do tego niepowtarzalna przyroda, piękne widoki, ciekawe zabytki i burzliwa historia. Każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie. Warto przed wyjazdem sprawdzić dokładnie ofertę biura podróży i dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu w które się wybieramy. Tylko w ten sposób unikniemy nieprzyjemności i zobaczymy jak najwięcej.

Opieka zdrowotna na Cyprze.

Cypr należy do Unii Europejskiej, z tego też powodu, pomoc w nagłych wypadkach, taka doraźna jest bezpłatna. Jeżeli natomiast dłużej będziemy leczeni w szpitalu, to musimy liczyć się z dużymi kosztami. Zapłacimy bowiem za miejsce, za konsultacje lekarskie i za wszystkie leki. Wracając jeszcze do opieki lekarskiej w razie nagłego wypadku, aby móc skorzystać z tej bezpłatnej, trzeba jeszcze przed wyjazdem wypełnić w ambasadzie odpowiednie druki. Można to bez problemu załatwić przez Internet.

Drobne porady.

Cypr jest krajem bezpiecznym, jednak warto na miejscu zachować zdrowy rozsądek i być po prostu ostrożnym. Warto korzystać z kart płatniczych, aby nie nosić przy sobie dużej ilości gotówki. Na wycieczki w góry i wszelkie miejsca odludne, warto wybierać się w dużych grupach i tylko pod opieką przewodnika, który zna dobrze teren. Szczególną ostrożność zachowajmy w stosunku do naszych pociech i nigdy nie zostawiajmy ich bez opieki.