Turcja to kraj bardzo rozległy i różnorodny jednocześnie. Każdy z jego siedmiu regionów jest niezwykle piękny i niepowtarzalny. Zatem wyruszając na wakacje, często mamy problem, które miejsca najlepiej wybrać. Zawsze bowiem chcemy zobaczyć jak najwięcej, tak aby mieć dużo wspomnień. Warto więc jeszcze przed wyjazdem sprawdzić gdzie znajdują się najważniejsze zabytki, aby potem na miejscu niczego ciekawego nie ominąć. Oczywiście podczas jednego urlopu nie sposób zwiedzić wszystkich ciekawych miejsc w Turcji, jednak można podzielić sobie urlop na etapy i po kolei wędrować po tym niesamowitym kraju.

Najpiękniejsze zabytki w Turcji – Stambuł.

Zabytków w Turcji jest naprawdę cała masa, wręcz całe miasta i regiony są zabytkowe. Ciężko wręcz zrobić taką listę najpiękniejszych, gdyż każdemu z nas co innego się podoba. Są jednak takie kultowe miejsca, które musi zobaczyć każdy turysta i sam osądzić o ich wyjątkowości. Takie dwa z nich znajdują się w Stambule, mieście, które nie tylko przez nie należy do wyjątkowych na świecie. Ta wyjątkowość jest spowodowana specyficznym położeniem na dwóch kontynentach: europejskim i azjatyckim. Pierwszy z tych zabytków to Hagia Sofia- świątynia, która niegdyś była meczetem, a także kościołem chrześcijańskim. Obecnie znajduje się tam muzeum, wraz ze słynną fontanną, z której woda ma właściwości magiczne: obmywa ludzkie grzechy. Na przeciwko tej świątyni znajdziemy drugą: Błękitny Meczet- równie osobliwy i majestatyczny. Obydwie świątynie do setek lat konkurują o miano tej najokazalszej.

Najpiękniejsze zabytki w Turcji – Kapadocja.

Miejsc zabytkowych w Turcji jest bez liku, ale przecież już o tym pisaliśmy. Ciężko opisać pokrótce wszystkie i chyba najlepiej skoncentrujemy się na takim, który na długo zapadnie każdemu turyście w pamięci: KAPADOCJA. Magiczny region, który został uformowany przez siły natury. Człowiek tylko wykorzystał niektóre właściwości i dostosował je do swoich potrzeb. Zatem w Kapadocji napotkamy niezwykłe formy skalne, podziemne miasta, kościoły i wiele innych budowli, które w przeszłości służyły ludziom za schronienie. Każdy kto raz był w Kapadocji, będzie powracał już zawsze. To magiczne miejsce przyciąga poszukiwaczy przygód i czeka na kolejne odkrycia.