Nesebyr to miasto położone w regionie Burgas, na samym wybrzeżu Morza Czarnego. Jest to właściwie rezerwat architektoniczny i archeologiczny, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto odwiedzić to magiczne wręcz miejsce i spokojnie obejrzeć wszystkie zabytki architektoniczne.

Pogoda, klimat i temperatury.

Nesebyr znajduje się w zasięgu klimatu umiarkowanego, który sprawia, że zimy są tam łagodne i stosunkowo ciepłe. Temperatury powietrza w najchłodniejszym miesiącu styczniu, wynoszą około 0’ C. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec z temperaturami w granicach 24- 28’ C.

Ciekawostki turystyczne.

Miasto jest położone na niewielkim półwyspie, który połączony jest z lądem jedynie niewielkim przesmykiem. Choć miejscowość jest niewielka, to panuje tam specyficzny klimat i przede wszystkim jest mnóstwo zabytków. Wąskie uliczki wyłożone kostką brukową, pomiędzy zabytkowymi kamieniczkami sprawiają, że jest to naprawdę bardzo wyjątkowe i klimatyczne miejsce. Szczególnie polecamy zwiedzenia starej części miasta, gdzie znajduje się dużo domów, które zbudowane zostały przez ludzi bardzo zamożnych. Zachwycą one bogactwem wykończenia i ciekawą architekturą.

Domy, które trzeba zobaczyć i które są bardzo znane w okolicy to:

  • dom Kapitana Pawła
  • Łambrinowa
  • Tulewa
  • Bogdanowa i Moskojaniego.

W miasteczku jest również kilka ciekawych architektonicznie budowli sakralnych i naprawdę warto wstąpić do nich choć na chwilę, i podumać w tych jakże pięknych i wyjątkowych miejscach.