Burgas to sporej wielkości miasto w Bułgarii, które na stałe zamieszkuje około ćwierć miliona mieszkańców, a w sezonie letnim ta liczba znacznie wzrasta. Bardzo ciekawe położenie miasta w otoczeniu pięknych jezior: atanosowskiego, mandreńskiego i burgaskiego, oraz liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że jest to miejsce naprawdę wyjątkowe. Ze względu na swoje specyficzne położenie, w mieście panuje leczniczy mikroklimat, który został sprytnie przez miejscowych wykorzystany i utworzono tam liczne uzdrowiska.

Pogoda i temperatury.

Burgas znajduje się w zasięgu klimatu umiarkowanego, który sprawia, że lata są suche i ciepłe, a zimy łagodne i deszczowe. Najniższe temperatury notuje się w styczniu i wynoszą one około 0’ C, a najwyższe temperatury występują w lipcu i wynoszą około 30’ C. W okresie jesieni wieje dość mocny wiatr, który sprawia, że odczuwalne temperatury są nieco niższe.

Ciekawe miejsca w Burgas.

Przede wszystkim turyści ściągają do Burgas ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze i ze względu na atrakcyjne położenie pośród malowniczych jezior. W Burgas, koniecznie trzeba choć na kilka dni zatrzymać się w znanym uzdrowisku w Łazienkach Mineralnych. Pobyt w tym uzdrowisku jest polecany osobom z kłopotami reumatycznymi, kostnymi, nerwowymi i ginekologicznymi. Jednak wiele zabiegów działa profilaktycznie, tak że każdy z nas może się oddać takim zabiegom.

Ponadto koniecznie trzeba zobaczyć:

  • Park Nadmorski
  • Katedrę Cyryla i Metodego
  • Muzeum Historyczne
  • Muzeum Etnograficzne
  • Muzeum Przyrodnicze i wiele innych.