Hotele i apartamenty najwyższej klasy w Tajlandii

Tajlandia ma bardzo dobrze rozwinięta bazę hotelową. Jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wybrednych turystów. Miejsce noclegu zależy przede wszystkim od zasobności naszego portfela oraz wyposażenia pokoju, w którym chcielibyśmy zamieszkać. Do dyspozycji osób najbogatszych Tajlandczycy oferują luksusowe hotele. Według wielu turystów zapewniają one najlepsze warunki do wypoczynku na całym świecie. W miejscach tej klasy po za samym noclegiem mamy możliwość skorzystania z minibarów pokojowych, barów hotelowych. We wnętrzu większości z tych hoteli znajdują się mini centra handlowe oraz centra wellnss. Zabiegi SPA są tutaj na porządku dziennym. Wykwalifikowani masażyści zapewnią hotelowym gościom odprężenie po trudach zwiedzania. Prawdziwą furorę robi tajski masaż gorącymi kamieniami. To nie wszystkie atrakcje, jakie zapewniają hotele o najwyższym standardzie. Normą jest również basen oraz restauracje oferujące potrawy wszystkich kuchni świata. Największy hotel tego typu- Mandarin Oriental znajduje się w Bangkoku. Uznawany jest on za jeden z pięciu najlepszych hoteli na całym świecie. Koszty zakwaterowania w tego typu hotelach przekraczają 10000 Bath za dobę. 

Pensjonaty i hotele klasy europejskiej w Tajlandii

Po za luksusowymi hotelami Tajlandia proponuje turystom dobrze rozwiniętą sieć hoteli klasy średniej. Wyposażenie w takich miejscach jest na bardzo wysokim poziomie. Personel jest odpowiednio wyszkolony, a ceny są o wiele niższe niż w hotelach europejskich o podobnym standardzie. Tej klasy placówki znajdziemy na terenie całego kraju. Koszty noclegu nie przekraczają zwykle 1000 Bath. 

Nocleg w bungalowach i kempingach w Tajlandii

Jeżeli wybieramy się na wczasy pełne przygody warto zdecydować się na nocleg w pensjonacie w stylu tajskim. Pozwoli nam to poznać kulturę Tajów oraz ich codzienne życie. Pomieszczenia są tutaj nie najgorzej wyposażone. W pokoju zwykle będziemy posiadać wiatrak oraz ciepłą wodę, a za dodatkową dopłatą możemy otrzymać pokój z klimatyzacją, lodówką i telewizorem. W miejscach największego skupiska turystów placówki te są jeszcze lepiej wyposażone. Cena noclegu w takich miejscach to około 600 Bath. Jeżeli chcemy zaoszczędzić trochę pieniędzy możemy zdecydować się na nocleg w bungalowach lub kempingach. Koszty noclegu są adekwatne do warunków. Otrzymamy, bowiem matę do spania lub materac. W miejscach takich nie ma ciepłej wody oraz sprzętów RTV. Wiążą się one z przygodą i są wynajmowane zwykle przez osoby decydujące się na ciągłe zwiedzanie, a nocleg traktujące wyłącznie jako stan przejściowy. Koszty pobytu w takim miejscu nie powinny przekroczyć 200 Bath za dobę. Jeżeli szukamy taniego noclegu raczej nie warto wchodzić do hotelu z ulicy. Koszty będą o wiele większe niż dzięki wcześniejszej rezerwacji przez Internet. Pamiętajmy o drobnych napiwkach dla obsługi, która dzięki temu będzie na każde nasze zawołanie.