Hotele i apartamenty Tunezja. Noclegi Tunezja.

Hotele i apartamenty.

Tunezja jest krajem nastawionym na wpływy z turystyki. Nikogo nie dziwi więc bardzo dobrze rozwinięta sieć hoteli i apartamentów. Okazuje się jednak że dla klientów z mniejszą ilością gotówki również znajdą się dobre miejsca o nienajgorszym standardzie, a mianowicie kempingi i schroniska młodzieżowe. To gdzie będziemy nocować zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Dla najbardziej wymagających turystów Tunezja przygotowała sieć apartamentów i hoteli klasyfikowanych według gwiazdek. Skala jest europejska czyli 1-5, ale warto dobrze się przyjrzeć hotelowi przed wykupieniem noclegów, bowiem często okazuje się, że 3 gwiazdki to jednak nie taki standard jakiego byśmy oczekiwali. Doba w hotelu o jednej gwiazdce w pokoju dwuosobowym z pełnym węzłem sanitarnym oraz porannym śniadaniem kosztuje około 20 DTU. Wraz ze wzrostem standardu zwiększa się również koszt za dobę pobytu. Hotele dwu gwiazdkowe- 30 DTU, trzy gwiazdkowe- 50DTU. Najdroższe są noclegi w hotelach cztero i pięciogwiazdkowych gdzie koszt waha się od 75 DTU wzwyż. W każdym hotelu mamy łatwy dostęp do telewizji satelitarnej, codziennej prasy oraz bardzo często sieci WiFi. Baza hotelowa tego kraju wciąż bardzo prężnie się rozwija, a motorem napędowym są na pewno rzesze turystów odwiedzających Tunezję.

Kempingi.

Dla mniej wymagających turystów Tunezja oferuje sieć rozsianych po kraju baz kempingowych. Największe ich skupisko znajduje się w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Tunisu. W większości przypadków bazy takie wyposażone są w prysznice, toalety, punkty z umywalkami. Nie ma problemu z dostępem do bieżącej wody oraz sklepów i restauracji. Cena za kemping to około 3DTU za osobę. Jeżeli chcemy przebywać tutaj we własnym samochodzie z przyczepą wówczas zapłacimy 4DTU od osoby. Najtańszą opcją jest rozbicie namiotu kosztuje to bowiem 0,5DTU. Jeżeli dogadamy się z właścicielem posesji najprawdopodobniej uda się nocować w namiocie za darmo. Ta forma nocowania przeznaczona jest jednak dla osób przystosowanych do spartańskich warunków.

Schroniska młodzieżowe.

Alternatywą dla baz kempingowych są schroniska młodzieżowe. Jeżeli jesteśmy członkami organizacji Youth Hostel Associatio ze znalezieniem dobrego noclegu w bardzo niskiej cenie nie powinno być problemu. Forma ta przeznaczona jest przede wszystkim dla zorganizowanych grup turystów bowiem w takim przypadku można liczyć na spore upusty cenowe. Doba w schronisku młodzieżowym kosztuje od 1DTU (ze śniadaniem) do 3DTU (śniadanie+ obiad+ kolacja).