Maroko – lekarze, szpitale, jakość opieki zdrowotnej, ceny za usłgi lekarskie. Opieka zdrowotna w Maroko jest dość dobrze rozwinięta, jednak szpitale w większości są tylko w większych miastach, a pamiętajmy o tym, że tam odległości są w Maroko o wiele większe niż te u nas.

Maroko to jeden z piękniejszych krajów Afrykańskich i naprawdę warto go, choć raz w swoim życiu odwiedzić. Każdy, kto był tam, choć raz, pragnie powracać tam już zawsze. Jest to, bowiem bardzo magiczne miejsce, które przyciąga turystów wszechobecną historią, gdyż jej ślady są widoczne na każdym kroku. Nie trzeba mieć listy zabytków, czy ciekawych historycznie miejsc, gdyż w każdym mieście jest ich cała masa, praktycznie całe miasta są zabytkami historycznymi. Wiele z nich znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i nie ma takiego innego kraju, który by na tej liście zajmował aż osiem pozycji, jak to jest w przypadku Maroko.

Opieka zdrowotna w Maroko- zagrożenia epidemiologiczne i częste choroby

Choć w Maroko nie istnieją żadne zagrożenia epidemiologiczne, jednak ze względu na niski poziom tamtejszego życia, występują tam choroby, których w krajach wysokorozwiniętych nie ma w ogóle. Pamiętajmy, więc o zachowaniu zdrowego rozsądku i pilnowaniu higieny, zwłaszcza u tych najmłodszych, którzy niekiedy o tym zapominają. Nie ma też żadnych wymaganych szczepień dla osób wyjeżdżających do Maroko, jednak dla własnego bezpieczeństwa warto zaszczepić się na tężec, dur brzuszny czy też żółtaczkę. Są to, bowiem choroby, które najczęściej występują w takich krajach. Uważajmy na wodę i pijmy tylko taką butelkowaną. Dobrze myjmy warzywa i owoce i używajmy do tego tylko wody butelkowej. Stołujmy się tylko w pewnych miejscach, najlepiej w restauracjach hotelowych, gdyż w małych miejscowościach, także w restauracjach czy barach, żywność nie jest prawidłowo przechowywana i można się zatruć. A właśnie zatrucia, to najczęstsza dolegliwość turystów w tym kraju i jest ona spowodowana innymi warunkami klimatycznymi, ale również piciem wody z kranu, czy też zjedzeniem czegoś nieświeżego.

Opieka zdrowotna w Maroko- lekarze, szpitale, jakość, ceny

Opieka zdrowotna w Maroko jest dość dobrze rozwinięta, jednak szpitale w większości są tylko w większych miastach, a pamiętajmy o tym, że tam odległości są o wiele większe niż te u nas. Zabierzmy, zatem ze sobą najpotrzebniejsze leki i środki opatrunkowe, tak abyśmy byli zabezpieczeni w razie potrzeby. Jeżeli przydarzy się nam jakiś wypadek czy nagła choroba, to bez problemu możemy szukać pomocy w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Jednak obojętnie czy wybierzemy taki państwowy czy prywatny, musimy liczyć się z tym, że za wizytę i pobyt w szpitalu zapłacimy. W większości przypadków nie są uznawane żadne karty ubezpieczeniowe. Za pojedynczą wizytę zapłacimy około 20- 30 euro, a za pobyt w szpitalu, za dzień zapłacimy około 60 euro. Oczywiście do tego jeszcze dochodzą koszty leków i opatrunków, więc wychodzi całkiem sporo. Apteki znajdziemy we wszystkich większych miastach, w małych miejscowościach nie ma ich w ogóle.