Reklama
Strona główna Maroko Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Maroko – porady, leki, co zabrać

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Maroko – porady, leki, co zabrać

Wczasy w Maroko z dziećmi - porady. Planując podróż do Maroka z małymi dziećmi, należy spojrzeć na kilka spraw nieco inaczej, tak aby wczasy dla nich nie były męczące.

232

Wczasy w Maroko z dziećmi – porady. Planując podróż do Maroka z małymi dziećmi, należy spojrzeć na kilka spraw nieco inaczej, tak aby wczasy dla nich nie były męczące.

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Maroko – porady

Planując podróż do Maroka z małymi dziećmi, należy spojrzeć na kilka spraw nieco inaczej, tak aby wczasy dla nich nie były męczące:

a) pogoda – dla wielu małych dzieci upalne dni i ciągłe wystawienie na promienie słoneczne, może okazać się nie tylko męczące, ale nawet niebezpieczne. Wybierając się do Maroka podczas szczytu sezonu turystycznego, należy unikać wyjścia na spacery i plażę między godziną 12 a 15. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybranie się na wczasy w maju, czerwcu, we wrześniu a nawet w październiku. 

b) podróż – do Maroka najczęściej wczasowicze udają się samolotem, jest to najbezpieczniejszy i najszybszy środek transportu. Dzieci nie będą narażone na wielogodzinną podróż autokarem lub samochodem, a następnie promem.

c) zakwaterowanie – bardzo często hotele oferują różne promocje dla dorosłych osób przyjeżdżających z małymi dziećmi. Warto zainteresować się takimi ofertami, ponieważ można nie tylko obniżyć koszty wycieczki, ale również zapewnić dziecku odpowiednie warunki pobytu, a czasem nawet fachową opiekę animatorek dziecięcych.

d) atrakcje – Maroko samo w sobie kusi wieloma atrakcjami dorosłych urlopowiczów. Jednak przyjeżdżając tutaj z małymi dziećmi, należy zapewnić im odpowiedni wypoczynek dostosowany do ich wieku i charakteru. 

e) bezpieczeństwo – nie można spuszczać małych dzieci z oczu. W szczególności jeśli przebywa się na zatłoczonych plażach, targach, w kawiarniach czy w pobliżu zabytków. Dziecko może bardzo łatwo się zgubić, a w obcym kraju nie może się ono tak łatwo komunikować jak w Polsce. 

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Maroko – leki

Jadąc na jakąkolwiek wycieczkę, w dowolne miejsce na ziemi, nie można zapominać o spakowaniu podręcznej apteczki. Tym bardziej wybierając się do Maroka z małymi dziećmi, apteczka staje się bagażem obowiązkowym. W pierwszej kolejności powinny znaleźć się tam wszystkie leki, które małe dziecko musi systematycznie przyjmować według zaleceń lekarza. Następnie warto spakować plastry, gaziki i wodę utlenioną w razie wykonania opatrunku. W apteczce również powinny się znaleźć leki odczulające, lub chociaż pastylki wapna. Dodatkowym atutem będzie spakowanie podstawowych leków na przeziębienie. Wystarczą tabletki przeciwbólowe, pastylki do ssania na ból gardła oraz syrop na kaszel. Ważnym elementem apteczki jest niewątpliwie lekarstwo na dolegliwości żołądkowe. W Maroko, tak jak w innych krajach Północnej Afryki, przyjezdnych Europejczyków może spotkać trzydniowa zemsta Faraona. W tym czasie może występować biegunka lub czasem wymioty. Należy zadbać o to by nie doszło do odwodnienia. W przeciwnym razie należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. 

Z dzieckiem/dziećmi na wczasy do Maroko – co zabrać


Warto pamiętać, że małe dzieci jeszcze nie są w stanie zrozumieć podróży w odległe miejsca i często są stęsknione za rodzinnym domem. Dlatego warto umilić pobyt latoroślom poprzez zabranie ich ulubionych zabawek, gier planszowych czy książeczek. Dziecko poczuje się bezpieczniej jeśli będzie miało swoje rzeczy. Nawet jeśli prognozy pogody przewidują deszcze i ochłodzenie, nie można zapominać o zabraniu olejków do opalania. W aptece dostępne są specjalne kosmetyki z wysokim faktorem ochronnym. W bagażu obowiązkowo powinno się znaleźć również nakrycie głowy oraz przewiewne najlepiej bawełniane ciuszki.