Październik na Seszelach to kolejny miesiąc ciepłej pogody i nieco wyższych temperatur niż w miesiącach go poprzedzających. Warto więc wybrać się tam na wycieczkę i poznać ten tajemniczy region. Zachwyci wspaniałymi plażami, krajobrazami i wspaniałą przyrodą. Warto więc spacerować i delektować się tym rajem na ziemi.

Temperatury

Temperatury na Seszelach w październiku wynoszą około 28&° C, zatem jest bardzo ciepło i wakacyjnie. Wiatr w porównaniu z miesiącami poprzednimi jest o wiele słabszy, zatem śmiało można pływać i żeglować po spokojnym oceanie. Warto pamiętać o tym, że w październiku coraz częściej padają deszcze, jednak w porównaniu z grudniem, nie są one jeszcze zbyt obfite.

Co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim leki, gdyż tylko na wyspie Mahe bez problemu je dostaniemy, a na innych może być z tym kłopot. Ponadto środki opatrunkowe, coś przeciw komarom i innym owadom, a także środki, które znieczulą już po ukąszeniu. Na wyspy, które są nie zamieszkane, zawsze na wycieczki zabierajmy ze sobą pożywienie i wodę. Pamiętajmy o tym, że są one zupełnie dzikie, zatem sklepów tam raczej nie znajdziemy.