Reklama
Strona główna Informacje Opieka zdrowotna i lekarze na Seszelach

Opieka zdrowotna i lekarze na Seszelach

Seszele - opieka zdrowotna. Jeden państwowy szpital i drogie kliniki prywatne.

720
seszele lekarz i pacjenci na tle oceanu

Jadąc w tak egzotyczne miejsce jak Seszele, należy w szczególności zadbać o swoje zdrowie. Są to bowiem tereny na których jest wysokie zagrożenie żółtą febrą i należy przed wyjazdem się zaszczepić. Seszele znajdują się pod wpływem klimatu równikowego, w którym to rozwija się wiele chorób i epidemii. Mogą tam zatem jechać jedynie osoby zupełnie zdrowe, silne i odporne na choroby. Raczej nie polecamy tego kierunku osobom w podeszłym wieku ani też małym dzieciom.

Opieka zdrowotna

Pamiętajmy, że Seszele to archipelag wysp, zatem komunikacja pomiędzy nimi może być utrudniona przez pogodę. W tych rejonach występują często sztormy i wówczas nie ma nawet mowy o dostaniu się w inny region. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy się wybierać na Seszele, gdyż jest tam tylko jeden szpital państwowy, który mieści się na wyspie Mahe. Są tam również prywatne kliniki, które wysyłają swoje ambulanse jeszcze na dwie sąsiednie wyspy, na Pralin i La Digue. Pamiętajmy również o tym, że opieka medyczna jest tam bardzo kosztowna, zatem należy wziąć to pod uwagę przy planowaniu wakacyjnego budżetu.

Praktyczne wskazówki

Klimat na Seszelach sprzyja rozwojowi różnych bakterii i chorób. Ponadto gorące i wilgotne powietrze sprawia, że mnożą się przeróżne owady, które również przenoszą groźne choroby. Koniecznie zatem trzeba zaopatrzyć się w mocne środki owadobójcze i takie, które będą chronić nasze ciało przed ukąszeniami. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności przy sporządzaniu posiłków i zawsze stosujmy wodę butelkowaną.