Seszele to  idealny kierunek na wakacyjne wojaże. Wspaniałe krajobrazy, niesamowita przyroda i rafy koralowe, tak piękne, że aż trudno je opisać zwykłymi słowami. Co też niezwykle ważne, przez cały niemal rok jest tam ciepło, zatem bez problemu można korzystać ze wszystkich atrakcji w każdym miesiącu. Jeżeli zatem szef daje nam urlop w sierpniu, to nie ma co się zastanawiać, tylko wskakiwać w samolot i lecieć na Seszele.

Pogoda

W sierpniu na Seszelach temperatury powietrza wynoszą około 26&° C, zatem jest całkiem ciepło i bardzo przyjemnie. Co też niezwykle istotne, kończy się pora sucha i coraz częściej padają deszcze, choć jeszcze wciąż bardzo rzadko. Sierpień to miesiąc, kiedy wieją w tamtym regionie najsilniejsze wiatry, jednak cyklonów nie należy się obawiać, gdyż większość zamieszkanych wysp Seszeli jest poza ich zasięgiem.

Porady

Jadąc w tak egzotyczny kierunek trzeba się do wyprawy odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba dokładnie sprawdzić miejsce, w które się wybieramy, przewodnika, który będzie nam pokazywać ciekawe zakątki, a także trzeba sprawdzić jak daleko jest do szpitala czy też innego punktu opieki zdrowotnej. Pamiętajmy, że jest to kraj wyspiarski i nieraz, podczas sztormów, ciężko jest przemieścić się z jednej wyspy na drugą.