Bułgaria w październiku. Temperatury powietrza i wody.

Październik w Bułgarii to już prawdziwa jesień. Choć temperatury powietrza są coraz niższe, to wciąż warto jechać tam na urlop. Można przecież spacerować po plaży, pływać statkiem, podziwiać przyrodę, wędrować po górach i zwiedzać zabytkowe miasta. Warto również rozmawiać z miejscowymi ludźmi i poznawać ich kulturę, religię i codzienne życie. Choć Bułgaria należy do Unii Europejskiej, to jednak wciąż znajduje się na końcu listy, jeżeli chodzi o zarobki i o standard życia. Wielu z nas zaskoczy kontrast pomiędzy ekskluzywnymi hotelami na wybrzeżu, a wsiami i małymi  miastami w głębi kraju.

Bułgaria w październiku

Temperatury powietrza i wody.

Jak już wspomnieliśmy wyżej, październik to już prawdziwa jesień w Bułgarii. Temperatury powietrza wynoszą około 17’ C w dzień i około 9’ C w nocy. Temperatura wody wynosi 16’ C, zatem jest już dość chłodna. Coraz częściej też pada deszcz i dzień jest coraz krótszy. Warto więc wieczorami usiąść w kawiarni i posłuchać i o czym rozmawiają miejscowi ludzie. Podczas takiej obserwacji można wiele wywnioskować i poznać prawdziwe oblicze tego kraju.

Bezpieczeństwo.

Będąc w Bułgarii trzeba pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Jak już wspomnieliśmy, jest to kraj, gdzie poziom życia jest na niskim poziomie, stąd też liczne napady i kradzieże. Najczęściej ich ofiarą padają turyści, dlatego trzeba być szczególnie ostrożnym. Nigdy nie chodźmy w pojedynkę, po zmroku poruszajmy się tylko taksówkami i omijajmy biedniejsze dzielnice. Tam szybko zauważą „obcego” i możemy mieć niemałe kłopoty.