Czy warto jechać do Bułgarii we wrześniu. Temperatura wody i powietrza, ciekawe miejsca.

Wrzesień w Bułgarii to końcówka sezonu turystycznego. Turystów jest więc coraz mniej, zatem jest to idealny czas dla tych, którzy lubią spokój i ciszę. Pogoda wciąż jest piękna, choć temperatury powietrza zaczynają powoli spadać. Nadal jednak jest ciepło i wciąż rzadko pada deszcz. Można więc wciąż korzystać z uroków tego pięknego kraju, poznawać go i podziwiać.

Temperatury powietrza i wody.

Temperatury powietrza we wrześniu wynoszą około 23’ C w dzień i około 13’ C w nocy. Zatem jest już dość znaczne ochłodzenie, jednak wciąż jest słonecznie. Co też niezwykle ważne, temperatura wody wciąż jest wysoka jak w miesiącach letnich i wynosi około 23’ C. Śmiało więc można wciąż się kąpać w morzu i uprawiać wszelkie możliwe sporty wodne. Jeżeli znudzi się nam jednak na wybrzeżu, to warto wybrać się w głąb kraju, aby zobaczyć wszystkie ciekawe zakątki Bułgarii. Oprócz zabytków, napotkamy na swojej drodze wspaniałą przyrodę, którą warto podziwiać i poznać.

Bułgaria we wrześniu

Park Narodowy Pirin.

Wrzesień to idealny czas na wędrówki po górach, warto więc wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Pirin, w którego regionie są aż trzy rezerwaty przyrody. Można zobaczyć tam chronione zwierzęta, rośliny i drzewa. Rośnie tam między innymi biała i czarna sosna, a także można spotkać wiele unikatowych gatunków orłów i sokołów.