Jaką trasę wybrać jadąc do Bułgarii. Co należy wziąć pod uwagę przy wyznaczaniu trasy.

Gdy planujemy wyjechać na wczasy do Bułgarii samochodem, to najlepiej wpierw dokładnie zastanowić się nad trasą naszego przejazdu. Oczywiście dziś wszyscy mamy nawigację, jednak warto wybrać wcześniej jakąś trasę, aby sprawdzić samemu, czy aby ta pokazywana przez nawigację będzie nam odpowiadać. Zastanówmy się też wcześniej, czy będziemy jechać bez przerwy, tak aby szybciej być na miejscu, czy też zatrzymamy się choć na jeden nocleg aby wypocząć. My polecamy to drugie wyjście, zwłaszcza gdy jedziemy z dziećmi. Chwila oddechu i wygodny nocleg potrafią bowiem zdziałać cuda, i dalsza podróż minie w spokojniejszej atmosferze. Po drugie można zatrzymać się w jakimś ciekawym miejscu na nocleg i dodatkowo go zwiedzić.

Możliwe trasy.

Każdy z nas mieszka gdzie indziej i każdy wybierze choćby z tego powodu inna trasę. Poniżej podajemy dwie podstawowe, bez brania pod uwagę dojazdu do granicy:

  1. Polska- Słowacja- Ukraina- Rumunia- Bułgaria
  2. Polska- Węgry- Rumunia- Bułgaria.

Trasa pierwsza nie  jest wcale dłuższa jeżeli chodzi o kilometry, tylko  o czas, głównie z                   powodu długich przestoi na Ukraińskiej granicy. Polecamy tę trasę wytrwałym i zapalonym   podróżnikom, którzy po drodze pragną zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc, no i tym,   którzy się nie spieszą.
Trasa druga jest szybsza, zatem idealna dla tych, którzy chcą jak najszybciej dotrzeć do celu. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku, należy zaplanować choć jeden nocleg, gdyż trasa ciągnie się przez około 1600km,  jest więc do przejechania średnio 24 godziny, zatem żaden, nawet wytrawny kierowca nie powinien próbować przejechać tego bez odpoczynku.

O czym należy pamiętać?

Jeżeli wybierzemy drugą trasę, czyli przez kraje unijne, to nie będziemy potrzebować      paszportów, wystarczy dowód osobisty. Pamiętajmy, że przez granicę ukraińską nie przejedziemy na pewno bez paszportu, zatem nie radzimy nikomu nawet próbować. Pamiętajmy też przy planowaniu trasy, że na przykład na Węgrzech brak jest autostrad, czyli będziemy jechać o wiele wolniej i to należy wziąć pod uwagę.