Reklama
Strona główna Karaiby Dominikana Pogoda na Dominikanie w czerwcu- temperatury czerwiec Dominikana.

Pogoda na Dominikanie w czerwcu- temperatury czerwiec Dominikana.

Temperatury w czerwcu i pora deszczowa. Zabytki i ciekawe miejsca, co zwiedzać w czerwcu?

103

Kto choć raz był na Dominikanie, to z całą pewnością będzie chciał znów spędzić tam swoje wakacje. Cudowne plaże, wybrzeża porośnięte bujną, tropikalną roślinnością, a do tego życzliwi i gościnni mieszkańcy. Mieszkańcy Dominikany, to w większości ludzie bardzo biedni, którzy żyją w skromnych warunkach, jednak mimo trudnych warunków bytowych, to ludzie otwarci, weseli i zawsze nastawieni pozytywnie do świata i ludzi. Na całej Dominikanie, zewsząd słychać wesołą muzykę, która pomaga i towarzyszy im w trudnych chwilach. Sytuacja polityczna tego kraju, przez wiele lat była bardzo burzliwa, wciąż trwały tam walki i zamieszki, jednak ludzie mimo tego pozostali ufni i życzliwi. Potrafią się cieszyć z drobnostek, lubią śpiewać i się bawić, warto brać z nich przykład, nie tylko będąc na wakacjach, ale przez cały czas.

Pogoda na Dominikanie w czerwcu – pora deszczowa

Czerwiec na Dominikanie, to czas pory deszczowej. Zatem ci wszyscy, którzy go nie lubią, nie powinni wybierać się tam na urlop. Wystarczy poczekać kilka miesięcy i znów nastanie przecież pora sucha. Choć i ta, zwłaszcza na Dominikanie, posiada wiele minusów. Powracając do czerwca na Dominikanie i do pory deszczowej, to jest to czas ulewnych i gwałtownych deszczy, które występują, co dziennie. Trzeba być, więc na to przygotowanym i warto zabrać ze sobą parasole i przeciw deszczowe kurtki. W czasie pory deszczowej, ulewa przychodzi naprawdę niespodziewanie, lecz nie trwa zbyt długo- tak około godziny. Czas ten można, więc wykorzystać równie ciekawie, na przykład na poznawanie miejscowej kuchni. Z całą pewnością zachwyci wszystkich różnorodnością smaków. Przewijają się tam, bowiem smaki z wielu stron świata, zarówno afrykańskie, hiszpańskie, amerykańskie, czy też francuskie. Do tego dochodzi szczypta pomysłów zaczerpniętych od Indian i wychodzi bardzo egzotyczna i wyjątkowa w smaku mieszanka.

Zabytki i ciekawe miejsca – co zwiedzać w czerwcu?

Dominikana kojarzy się w pierwszej kolejności ze wspaniałymi plażami nad ciepłym morzem. Plażami, na których można szukać cienia pod najpiękniejszymi palmami świata, a także z egzotycznym ptactwem, którego tam naprawdę mnóstwo. Jeżeli jednak trafimy tam w czerwcu, lub w innym miesiącu pory deszczowej, to warto zwiedzić muzea, malownicze i zabytkowe budowle, których nie brakuje, zwłaszcza w stolicy kraju: Santo Domingo. Gdy pada, możemy wybrać się również do teatru i sprawdzić miejscowy repertuar. Warto poznać tamtejszą kulturę na wszystkich możliwych płaszczyznach, a z całą pewnością urlop, mimo pory deszczowej, będzie udany.