Dominikana wraz z Haiti, tworzą wyspę o bardzo wdzięcznej nazwie Hispaniola. Oblewa ją z jednej strony Ocean Atlantycki, a z drugiej Morze Karaibskie. Choć większa część Dominikany to tereny górzyste, to jednak przez około 400 km ciągną się plaże, z wyjątkowym, drobniutkim, białym piaskiem. Niektórzy twierdzą, że już nigdzie na świecie, takiego się nie znajdzie. Warto wiedzieć, że na Dominikanie często występują trzęsienia ziemi, oraz to, że jest tam sporo wulkanów, które często się uaktywniają, choć wybuchają stosunkowo rzadko. W rejonach wulkanów, występują też gorące źródła, które należą do największych na świecie. Zawsze wyjeżdżając w tak odległe regiony świata, musimy wiedzieć o potencjalnych zagrożeniach i o ich czasie występowania.

Pogoda w lipcu na Dominikanie – pora deszczowa

Lipiec na Dominikanie, to kolejny miesiąc pory deszczowej i czas letni. Zatem musimy być przygotowani nie tylko na wysokie temperatury, ale również na gwałtowne deszcze i wysoką wilgotność powietrza. Weźmy, więc ze sobą płaszcze przeciw deszczowe, ale także, a może przede wszystkim rzeczy, które ochronią nas przed silnym słońcem. Konieczne, zatem będą nakrycia głowy, okulary przeciw słoneczne, a także kremy do opalania, z bardzo wysokim filtrem. Pamiętajmy również o zabraniu preparatów, które odstraszają komary i inne insekty, gdyż na Dominikanie i na całej wyspie Hispanioli, występują komary, które przenoszą malarię. Warto wziąć także ze sobą podstawowe leki, tak, aby potem nie trzeba było ich szukać na miejscu. Pamiętajmy, że zwłaszcza w porze deszczowej, występuje dużo komarów, gdyż lubią one ciepłe i wilgotne powietrze.

Ciekawe miejsca

Dla przeciętnego turysty, zwłaszcza dla Europejczyka, na Dominikanie, wszystko jest ciekawe. Zachwycają zarówno ekskluzywne hotele, białe i piaszczyste plaże, ciepłe morze, bujna i egzotyczna roślinność. Także proste wiejskie chaty, które wraz z otaczającą je egzotyczną przyrodą, tworzą bardzo malowniczy widok. Warto pospacerować wiejskimi dróżkami, lub pojeździć na rowerze. Bez problemu wypożyczymy je w każdym z hoteli. Będziemy w ten sposób mogli podejrzeć, jak żyją miejscowi ludzie i zobaczymy, że wcale nie trzeba być bogatym, aby być szczęśliwym. Tacy właśnie są Dominikańczycy, zawsze uśmiechnięci i gościnni.