Dominikana to kraj bardzo egzotyczny i chętnie odwiedzany przez turystów z całego praktycznie świata. Najchętniej odwiedzają go jednak europejczycy, gdyż jest to region całkowicie odmienny, a przez to tak ciekawy i frapujący. Dla przeciętnego europejczyka Dominikana kojarzy się z takim rajem na ziemi. Zresztą podobne słowa wypowiedział Kolumb, gdy odkrył te piękne wyspy. Praktycznie wszystko tu zachwyca. Przez cały rok jest ciepło, można korzystać z kąpieli w morzu o każdej porze roku, roślinność jest wprost bajkowa: sady pomarańczowe, bananowce, krzewy kakaowca, palmy kokosowe, plantacje kawy i trzciny cukrowej. Ani jednej z tych rzeczy nie znajdziemy w Europie, a już z całą pewnością, nie w takiej ilości w jednym miejscu.

Pogoda na Dominikanie w sierpniu – czy jest to odpowiedni moment na urlop?

Sierpień na Wyspach Karaibskich, to czas pory deszczowej. Temperatury są bardzo wysokie i wynoszą, w zależności od regionu, około 30- 35′ C. Zatem jest naprawdę gorąco i wilgotno. To połączenie dla Europejczyków, bywa męczące, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych. Warto, więc omijać te najgorętsze miesiące, bądź też po prostu dużo odpoczywać, zwłaszcza w porze południowej. W sierpniu mogą na Dominikanie występować huragany, choć te najmocniejsze, zazwyczaj dokuczają we wrześniu i październiku. Czy jest to, zatem odpowiednia pora na urlop na Dominikanie? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, gdyż jest to uzależnione od tego, czego oczekujemy od urlopu.

Karnawał na Dominikanie

Mimo wysokich temperatur i zagrożenia huraganami, w sierpniu na Dominikanę, ściągają tłumy turystów z całego świata. Przyciąga ich karnawał, który naprawdę warto zobaczyć na własne oczy. Do tego karnawału Dominikańczycy przygotowują się przez cały niemal rok: szyją kolorowe stroje, trenują układy i tańce. Te stroje nie są przypadkowe, przedstawiają bóstwa, bogów, w których niegdyś wierzono. Choć Dominikańczycy w większości to katolicy, jednak wciąż widoczne są, nie tylko podczas karnawału, wpływy wielu innych wierzeń i religii. W sierpniu ulice miast zamieniają się w barwne sceny, którymi podążają przebierańcy. Wszystko dzieje się w rytmach egzotycznej muzyki i w tańcu. Naprawdę warto wówczas być na Dominikanie, gdyż ten barwny korowód diabłów, dobrych i złych duchów, ciężko opisać słowami.