Wybierając się na urlop na Dominikanę, czy też na każdą z inną wyspę karaibską, należy wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne, które tam występują. Należy zawsze sprawdzić też przed wyjazdem, jaka jest sytuacja polityczna danego kraju, czy nie ma jakiś zamieszek i strajków. Jeżeli są jakiekolwiek sygnały niepokojące, należy swój urlop przełożyć, bądź też wybrać się w inny rejon świata. Pamiętajmy zawsze, żeby swoje bezpieczeństwo stawiać na pierwszym miejscu. Obecnie na Dominikanie trwa względny spokój, skończyły się, bowiem długoletnie dyktatury wojskowe i Dominikana jest niezależnym państwem, na którego czele stoi prezydent. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy kraj posiada odrębną kulturę, religię i inne zachowania społeczne. To bardzo ważne, aby nie popełnić żadnych gaf w stosunku do miejscowych i po prostu, aby nie popaść w kłopoty.

Pogoda na Dominikanie we wrześniu-, co należy wiedzieć o pogodzie

Wrzesień na Dominikanie to kolejny miesiąc upałów i pory deszczowej. Jest to jednak już czwarty miesiąc pory deszczowej, więc opady nie są tak intensywne jak w maju czy czerwcu. Należy jednak wiedzieć, że występują i przez to powietrze jest bardzo wilgotne i ciężkie. Pamiętajmy też, że Dominikana to region, gdzie często występują gwałtowne huragany, jedne z najgroźniejszych na świecie. A wrzesień jest miesiącem, w którym zaczynają one występować dość często. Zatem przed wyjazdem należy sprawdzić aktualną pogodę i prognozy na kolejne dni. Jeżeli prognozy przewidują występowanie huraganów, to najlepiej odłożyć wyjazd na Dominikanę do wiosny, kiedy jest równie ciepło, ale pogoda jest znacznie spokojniejsza.

Praktyczne rady

Warto też pamiętać o odpowiednim zachowaniu w sklepach, kawiarniach, gdzie należy się targować przy każdym zakupie. To jest mile widziane i wręcz wymagane. Pamiętajmy też o zostawianiu małych napiwków, pomimo tego, że w hotelach, restauracjach jest doliczany do ceny, stały podatek, który wynosi około 10% od ceny. Bądźmy też ostrożni i pilnujmy gotówki, kart płatniczych i dokumentów. Dokumenty warto zostawiać w skrytkach hotelowych, gdzie będziemy pewni, co do ich bezpieczeństwa. Praktycznie wszędzie na Dominikanie są bankomaty, więc można wypłacać gotówkę. Najbezpieczniejsze są te w hotelach i tam też warto wymieniać walutę. Oczywiście najkorzystniej jest w bankach, gdyż hotele mają zazwyczaj wysokie kursy. Absolutnie nie wymieniajmy jej na ulicy, jest to niebezpieczne i nielegalne.