Reklama
Strona główna Karaiby Dominikana Pogoda na Dominikanie w październiku – temperatury październik Dominikana.

Pogoda na Dominikanie w październiku – temperatury październik Dominikana.

Pogoda na Dominikanie w październiku - temperatury październik. Festiwal Merengue w październiku.

113

Coraz częściej nasi rodacy wybierają egzotyczne zakątki świata, na miejsce swojego urlopu. Zwłaszcza, gdy w Polsce panują miesiące jesienne i zimowe, to marzy się nam, choć kilka dni urlopu w ciepłym klimacie. Gdy za oknem przez wiele miesięcy szaro, zimno i wietrznie, aż nie chce się wierzyć, że gdzieś tam, na Karaibach, są wyspy, na których przez okrągły rok świeci słońce. Dominikana to jedno z ulubionych miejsc na taki zimowy urlop. Choć przez cały rok temperatury pozwalają na kąpiele w morzu i opalanie, to jednak są miesiące, które lepiej się nadają na urlop i takie, których lepiej jednak omijać te piękne wyspy.

Pogoda na Dominikanie w październiku

Choć październik na Dominikanie tętni życiem, jak żaden inny miesiąc, to jednak jest to czas częstych huraganów i należy wziąć to pod uwagę. Choć huragany występują dość często, to takie gwałtowne i bardzo mocne stosunkowo rzadko. Dobry jest też system ostrzegania, który na tych wyspach, został dopracowany prawie do perfekcji. Najczęściej już na kilka dni wcześniej są pierwsze symptomu nadchodzącego żywiołu, zawsze, więc można opuścić wyspę. W razie jednak, gdy huragan wystąpi nagle, to stosujmy się do miejscowych zasad bezpieczeństwa, gdyż miejscowi najlepiej wiedzą jak w takich sytuacjach postępować.

Festiwal Merengue w październiku

Właśnie październik na Dominikanie, to czas kolejnego, barwnego festiwalu, który przyciąga turystów z całego świata. Odbywa się on w Puerto Plata i trwa aż dwa tygodnie. Tak jak wszystkie inne festiwale na Dominikanie, tak i ten, to wielogodzinne korowody, które przemieszczają się ulicami miasta, w rytmie skocznych i regionalnych melodii. Tancerze są poprzebierani za różne bóstwa, w które niegdyś wierzono. Stroje na festiwal są przygotowywane bardzo starannie i są bardzo kosztowne. Cały festiwal pokazuje charakter Dominikańczyków, którzy są otwarci i radośni. Zatem pomimo zagrażających huraganów, warto zaryzykować i udać się na Dominikanę właśnie w październiku.